Регулятори авіаційної галузі Франції та Ірландії у вівторок призупинили експлуатацію всіх варіацій Boeing-737 Max в повітряному просторі. Причиною такого кроку стала нещодавня катастрофа літака 8-ї моделі в Ефіопії. Про це йдеться в повідомленнях відповідних відомств.
Французький регулятор DGAC оголосив, що у французьких авіакомпаній немає лайнерів Boeing-737 Max, однак заборона стосується всіх авіаперевізників.
Німеччина також тимчасово заборонила польоти Boeing-737 Max в повітряному просторі країни у всіх варіантах, сказав міністр транспорту Андреас Шоєр в інтерв'ю NTV.
"Безпека понад усе. Доти, поки не будуть розвіяні всі сумніви, я наказав закрити повітряний простір Німеччини для Boeing-737 Max з цього моменту", - підкреслив він.
Про аналогічні заходи щодо Boeing-737 Max 8 раніше у вівторок повідомила Велика Британія. В ЄС також чекають на заяву Європейського агентства з безпеки польотів (EASA).
Тимчасово відмовилися від експлуатації Boeing-737 MAX 8 Ефіопські Авіалінії, Китай, Індонезія, авіаперевізники Aeromexico, Cayman Airways, Comair, Aerolíneas Argentinas, Сінгапур.
Акції Boeing подешевшали на 6% на торгах в Нью-Йорку у вівторок.
Моделі Boeing-737 МАХ - новітні та найважливіші для компанії. Лайнери Boeing-737 МАХ 8 використовуються на комерційних рейсах з травня 2017 року. За даними Boeing, до 1 січня 2019 року операторам поставлено 350 таких повітряних суден.
10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737-800 MAX рейсу ET 302 вранці в неділю вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба до столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. О 8:44 за місцевим часом він впав за 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії неполадки, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.
На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і восьмеро членів екіпажу. За попередньою інформацією, українців серед загиблих немає.
Раніше пасажирський літак Boeing 737 індонезійської авіакомпанії Lion Air зазнав аварії в Яванському морі через 13 хвилин після зльоту з аеропорту Джакарти. На борту знаходилися 188 осіб, серед яких 181 пасажир, двоє пілотів і шість бортпровідників.