Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий до діалогу з опозицією, в тому числі й щодо зміни Конституції країни. Та в першу чергу він говоритиме з робочими та студентськими колективами, повідомляє пресслужба Лукашенка.
«Всі хочуть нової політичної системи. Так, будь ласка, давайте візьмемося за Конституцію, внесемо пропозиції. Представники робочих, студентських загонів. І селяни мають право на своє слово, і робочі хочуть сказати слово, і фахівці підприємств, і вчителі, і лікарі. І не тільки хороші хлопці, які ходять по вулицях і кричать, що хочуть діалогу. Ніхто з влади не сяде за стіл переговорів з вулицею», - сказав він.
Лукашенко заявив, що готовий говорити з опозицією, «якщо там є розумні люди».
Також він звернувся до тих, хто закликає студентів брати участь в протестах.
«Ще вони підштовхують студентів до політичних мотивів 1 вересня приходять на заняття і виходять на вулицю. Ми донесемо до студентів інформацію, яку вони повинні донести до керівництва університету. Ми дали хлопцям відстрочку від армії на час навчання. Ну не хочете вчитися, тоді Батьківщину треба захищати. Наша Батьківщина в небезпеці», - попередив Лукашенко.
У Білорусі вже 19-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками. Серед учасників акцій протесту є загиблі та зниклі безвісти.
Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Про те, що зараз відбувається в Білорусі та навколо білоруської революції читайте в статті Андрія Паливоди "Ні війни, ні миру".