Те, що зараз відбувається на нашому континенті, значно перевищує те, що було навесні. При цьому минулого тижня директор Європейського бюро ВООЗ дав чіткий посил, що закриття дитсадків і шкіл повинно бути останнім способом протидії пандемії. Про це йдеться в щотижневому «Аналізі поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення захворювання COVID-19» Центру охорони здоров'я Київської школи економіки.
Незважаючи на блискавичний ріст нових випадків захворювання коронавірусом, навчальні установи в країнах Європи продовжують працювати. У Польщі, наприклад, за останні тижні кількість нових випадків зросла в три рази. При цьому "шведське диво" більше не диво. З минулого тижня там почалося стрімке зростання нових випадків захворювання COVID-19. Очевидно, що шведська стратегія - жити без серйозних обмежень і напрацьовувати колективний імунітет виявилася провальною. Крива зростання нових випадків там навіть крутіша ніж загальноєвропейська. А кількість померлих на 100 тисяч населення вища середньоєвропейського показника.
Багато країн посилюють карантинні обмеження. Так, Австрія, Іспанія, Бельгія і Велика Британія вводять локдауни, які включають комендантські години, скасування масових зібрань, закриття ресторанів, кінотеатрів, спортивних залів і ін., перехід на дистанційну роботу. Навчальні заклади при цьому працюють.
В Україні також спостерігається загострення ситуації, пов'язаної з поширенням COVID-19. Третина лікарень першої хвилі критично заповнені. У 76% лікарнях ліжкомісця, відведені для хворих на коронавірус, заповнені на 100% і більше. Серед них в 11 лікарнях пацієнтів з COVID-19 госпіталізують в інші відділення.
Прогноз смертності - при нинішньому плані карантинних обмежень уряду до кінця року від ковіда може померти до 20 тисяч осіб.
На даний момент практично в кожній області України спостерігається високий або критичний рівень спалаху.
Експерти повідомляють, що спалах потрібно зупиняти шляхом стабілізації всіх областей. Необхідно вводити більш жорсткі карантинні обмеження на національному рівні. Тільки після цього можна говорити про адаптивний карантин. Модель для України - карантинні заходи в Німеччині.
Спеціальна наукова група радників при Британському уряді проаналізувала вплив всіх застосовувалися обмежень. Подібні дані є в Німеччини. Результати зведені в таблиці. Рекомендація для України - слідувати тій же логіці.
Нагадаємо, у Німеччині запровадили жорсткі карантинні обмеження через зростання захворюваності на коронавірус. У країні заборонено роботу ресторанів, барів, кінотеатрів та інших розважальних закладів. Такі обмеження вступили в силу 2 листопада. Також в Німеччині обмежено роботу магазинів. З огляду на карантин, в громадських місцях забороняється збиратися в компаніях більше десяти осіб. Також, починаючи з грудня, в країні не будуть працювати фітнес-клуби, басейни, косметичні та масажні студії, тату-салони. Готелям заборонено приймати туристів.