Незважаючи на протест США, роботи на трубопроводі NordStream 2 будуть відновлені

Поділитися
Незважаючи на протест США, роботи на трубопроводі NordStream 2 будуть відновлені Euronews
Будівництво газопроводу планували відновити з 5 по 31 грудня.

Німецька судноплавна влада випустила рекомендацію для району Балтійського моря, де повинні бути прокладені останні кілька кілометрів трубопроводу, попереджаючи судна, щоб вони уникали зони з 5 по 31 грудня.

На сайті відстеження судів Marinetraffic.com також показані російські трубоукладчики «Фортуна» та «Академік Черський», які рухаються в цей район.

Ці ознаки збіглися із заявою виконуючого обов'язки посла США в Німеччині, в якій він закликав Берлін і ЄС припинити будівництво 1200-кілометрового (750-мильного) газопроводу, проти чого також виступають багато східноєвропейських держав.

«Зараз для Німеччини і ЄС пора накласти мораторій на будівництво трубопроводу», - сказав діловій газеті Handelsblatt виконуючий обов'язки посла Робін Куінвілл, передає AFP.

За словами дипломата, це стане для Росії сигналом про те, що Європа не бажає миритися з «її тривалою зловмисною поведінкою».

«Трубопровід - це не тільки економічний проект, а й політичний інструмент, який Кремль використовує, щоб обійти Україну і розділити Європу».

«Північний потік-2» - це трубопровід вартістю 10 мільярдів євро (11 мільярдів доларів), який пройде по дну Балтійського моря і має подвоїти поставки російського природного газу в Німеччину, найбільшу економіку Європи.

Він уже давно знаходиться під прицілом США, особливо адміністрації Трампа, яка відкрито критикує європейські країни за їх залежність від енергоносіїв з Росії.

Роботи були припинені майже на рік через санкції США, підписаних Трампом в кінці 2019 року, які загрожують заморожування активів і візовим обмеженням для компаній, що беруть участь в будівельних роботах.

Крім російського гіганта «Газпрому», якому належить контрольний пакет акцій, в міжнародний консорціум, який бере участь в проекті, входять європейські гравці, такі як німецькі групи Wintershall і Uniper, голландсько-британський гігант Shell, французька Engie і австрійська OMV.

Трамп заявив, що Німеччина є "полонянкою Росії" через її енергетичну політику.

Польща, Україна та країни Балтії також люто виступають проти будівництва трубопроводу, побоюючись, що він збільшить залежність Європи від поставок російських енергоносіїв, які потім Москва могла б використовувати для надання політичного тиску.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель зазнала критики в Німеччині за підтримку проекту, і було припущення, що вона може відмовитися від підтримки після отруєння російського опозиціонера Олексія Навального на початку цього року.

Навального лікували в берлінській лікарні, і німецька влада дійшла до висновку, що він був отруєний рідкісною  нервово-паралітичною речовиною «Новачок», розробленою російською владою, що різко погіршило відносини з Кремлем.

У вересні на питання, чи вплине отруєння на Nordstream 2, представник Меркель відповів: «Канцлер вважає, що було б неправильно виключати щось з самого початку».

Трубопровід Nordtream 1, який проходить по тому ж маршруту, що і Nordstream 2, був відкритий в 2011 році.

Детальніше про те, як Гіркіин і Малофєєв сприяли «Північному потоку-2», читайте в статті Михайла Гончара "Путінські потоки: «перпетуум мобіле» державного тероризму"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі