Незалежно від того, хто стане новим президентом США, Європа та Америка «розділяться» — Bloomberg

Поділитися
Незалежно від того, хто стане новим президентом США, Європа та Америка «розділяться» — Bloomberg © European Parliament / Flickr
Під час президенства Дональда Трампа відносини між Європою та США стали напруженими.

Без сумніву, за виборами президента США 2020 року спостерігає весь світ, адже результати цих виборів вплинуть на політичну ситуацію в світі. За президентства республіканця Дональда Трампа, повільно, але досить впевнено, Європа та США починають віддалятися один від одного, подібно до того, як Серединно-Атлантичний хребет продовжує віддаляти північноамериканські та європейські тектонічні плити. Одне покоління тому США були незамінним союзником Європи. Сьогодні, за президента Дональда Трампа, Америка більше нагадує «ворога Європи», а не «друга», пише Bloomberg.

Ось чому європейці теж напружено чекають виборів президента США. Якщо Трамп знову переможе, «трансатлантичний розкол» лише погіршиться.

Якщо переможе демократ Джо Байден, Європі буде легше налагоджувати відносини з США. Але невдовзі європейським лідерам доведеться визнати, що поступове відчуження між Європою та Сполученими Штатами буде продовжуватися, незалежно від того, хто стане новим президентом Америки.

Трансатлантичні відносини почали руйнуватися ще задовго до президентства Трампа. Вони майже розірвалися під час адміністрації Джорджа Буша-старшого, однак, пізніше президент Барак Обама зумів «пом’якшити розрив» між Європою та Америкою.

Саме Обама з віце-президентом Джо Байденом оголосили про стратегічний "поворот" Америки в Азію.

А попередні президенти США вже скаржились, хоч і ввічливо, на те, що європейці, і перш за все німці, витрачають занадто мало коштів на сферу оборони, щоб бути надійними союзниками НАТО.

Трамп просто почав більш відкрито говорити про ці проблеми.

Дональд Трамп демонструє неприязнь до європейських лідерів, таких як канцлер Німеччини Ангела Меркель.

У своїх торгових війнах Трамп зробив Європейський Союз «злочинцем», який поступається лише Китаю. Він навіть поставив під сумнів свою прихильність до НАТО. За словами колишнього радника з питань національної безпеки США Джона Болтона, якщо Дональд Трамп збереже посаду президента, то Сполучені Штати можуть покинути альянс, подібно до того, як Трамп ініціював вихід Америки з Паризької кліматичної угоди, ВООЗ та інших міжнародних організацій.

Трамп тим самим «перекреслив» усі очікування Європи щодо відносин із США.

Якщо раніше американська влада була передумовою європейської інтеграції, а США були гарантом безпеки Європи, то зараз ситуація дещо змінилася. І дуже малоймовірно, що ця проблема вирішиться.

Двоє з трьох європейців негативно ставляться до США, якщо вірити опитуванням.

Тож якими будуть дії Європи, якщо Трамп виграє другий термін?

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас полюбляє наголошувати на «єдності Європи». Президент Франції Емманюель Макрон говорить про "європейський суверенітет". При цьому, досить складно змусити міністрів закордонних справ ЄС висловитися в один голос щодо своєї політики.

Маас помиляється, що чергова перемога Трампа об'єднала б ЄС. Натомість, переобрання Трампа може, навпаки, розділити Європу.

Деякі члени ЄС, особливо сусіди Росії, із задоволенням укладуть двосторонні угоди з Трампом, щоб зберегти хороші відносини з США.  Зокрема, націоналістичний уряд у Варшаві вже надає перевагу співпраці з Сполученими Штатами, а не з Брюсселем, Берліном чи Парижем.

Демократ Джо Байден, навпаки, є прихильником співпраці Америки з союзниками. Він «заспокоїть» НАТО і приєднається до Паризької угоди та ВООЗ, і, швидше за все, співпрацюватиме Німеччиною, Францією та Великою Британією. Байден знову почне ставитися до Європи, як до цінного партнера.

Однак, в цій ситуації теж є свої моменти. Байден, ймовірно, не буде виводити американські війська з Німеччини, як планує Трамп. Але демократ теж не збирається інвестувати в трансатлантичну оборону.

Тим часом, напруженість між США та ЄС не зникне. Як і Трамп, Байден спробує зупинити «Північний потік-2» та продовжить тиск на Німеччину, щоб країна почала виділяти більше коштів на оборонну сферу.

Перш за все, будь-який президент США буде очікувати, що союзники Америки підтримають США у протистоянні з Китаєм. Тож чим більше ЄС дотримується свого розмитого поняття «європейський суверенітет», тим менш цінним союзником для Америки стає Європа. Тож, європейські лідери повинні продумати свою подальшу стратегію побудови відносин з США, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі