Newsweek: Що міг би сказати Зеленський, щоб схилити республіканців на бік України?

Поділитися
Newsweek: Що міг би сказати Зеленський, щоб схилити республіканців на бік України? © Офіс президента
Республіканець МакКол пояснив, чому деякі його однопартійці не хочуть підтримувати додаткове фінансування для підтримки Києва.

Президент України Володимир Зеленський з'явиться на Капітолійському пагорбі, щоб виступити перед Конгресом, де невдоволення окремих республіканців створює нові перешкоди для фінансування української боротьби проти вторгнення Росії.

У 2022 році парламент США проголосував за виділення Україні 112 мільярдів доларів. Однак навіть тоді деякі з найбільш консервативних законодавців виступили проти цього заходу. І зараз цей опір посилився після серпневого запиту президента Джо Байдена на додаткове фінансування у розмірі 24 мільярдів доларів, - пише Newsweek.

Спікер Кевін МакКарті, який до цього часу послідовно підтримував фінансування допомоги Україні, зіткнувся зі зростаючим тиском з боку свого правого флангу, який вважає українські військові зусилля марною тратою грошей платників податків. Таку думку висловила конгресмен від Республіканської партії Марджорі Тейлор Грін, яка, зокрема, пояснила свою позицію в ефірі CBS так: «Україна - не 51-й штат».

Хоча деякі члени Конгресу навряд чи коли-небудь змінять свою позицію, конгресмен-республіканець Майкл МакКол з Техасу, який очолює Комітет у закордонних справах, окреслив послання, яке Зеленський міг би зробити, щоб переконати більш прихильних членів Конгресу схвалити додаткове фінансування.

«Я чую від цих конгресменів таке: «Немає цілі, немає плану перемоги, ми довіряємо адміністрації Байдена, і це не працює». І саме тому вони утримуються від підтримки», - сказав МакКол в інтерв'ю Newsweek.

«На мою думку, переконливо те, що наші дії не вимагають залучення американських солдатів. Але якщо нічого не зробимо, ми можемо опинитися в ситуації, коли нам доведеться застосувати американські війська. Також якщо говорити про зв'язок між Владіміром Путіним і Сі Цзіньпіном, аятолою Хаменеї і Кім Чен Ином, тоді вони розуміють, що йдеться про щось більше, ніж про Україну», - додав конгресмен.

Для Зеленського, МакКоула та інших прихильників України схвалення фінансування в Палаті представників означає зменшення тиску на МакКарті. Хоча більшість республіканців все ще на боці МакКоула, в липні 70 республіканців нижньої палати Конгресу проголосували за скорочення всієї американської військової допомоги Україні.

Під час поїздки до Ізраїлю в травні минулого року МакКарті заявив російському журналісту, що підтримує продовження допомоги Україні. Але останнім часом тиск з боку ультраправих, схоже, почав впливати на позицію спікера. На це вказують його коментарі у вівторок, коли журналісти запитали, чи спікер підтримає фінансування, про яке просить Зеленський.

«Зеленського обрали до Конгресу? Він наш президент? Я не думаю, що я повинен брати на себе зобов'язання, і я думаю, що у мене є питання до нього», - сказав МакКарті.

Конгресмен-республіканець від штату Техас і колишній «морський котик» Ден Креншоу вважає, що в інтересах США зберегти підтримку України. Він підкреслив, що це робиться не тому, що «Україна заслуговує на нашу допомогу більше, ніж будь-яка інша країна», а тому, що вона підтримує міжнародний порядок, встановлений після Другої світової війни.

«Конгресмени повинні розуміти, що в інтересах Америки. Існує наївна і дурна віра в те, що можна просто дозволити світу горіти навколо вас, і все буде добре. Ви можете або не дозволити великим країнам вторгатися в інші тільки тому, що їм там хочеться, тим самим підтримуючи відчуття стабільності, яке найбільше приносить користь американцям, або дозволити світу горіти», - сказав Креншоу.

Але Креншоу не впевнений, що Зеленський може щось сказати або зробити на цьому етапі, щоб переконати найзатятіших скептиків, які виступають проти додаткової фінансової підтримки його країни. Техаський республіканець вважає, що їхня опозиція ґрунтується на партійній приналежності, оскільки Демократична партія підтримує виділення додаткового фінансування для України.

Не відомо, чи Зеленський зможе напряму поговорити з конгресменами-скептиками. Хоча очікується, що МакКарті зустрінеться з українським президентом, спікер не оголошував про плани зустрічі з усією Палатою представників.

З іншого боку Капітолію лідер сенатської більшості Чарльз Шумер організував зустріч між Зеленським та всіма 100 сенаторами. 11 сенаторів-республіканців у травні 2022 року проголосували проти виділення на допомогу Україні 40 мільярдів доларів. Але попри це, члени верхньої палати Конгресу від Республіканської партії здебільшого підтримують збереження підтримки Києва як питання національної безпеки США.

Сенатор-демократ Джек Рід з Род-Айленду, який очолює Комітет у справах збройних сил, впевнений у твердості двопартійної підтримки в Сенаті. Він вважає, що візит Зеленського до Капітолію буде ефективним.

«У Сенаті існує сильна двопартійна підтримка України, і я думаю, що його присутність тут нагадає людям, що його боротьба - це наша боротьба. Якщо він програє, ми теж зазнаємо тяжкої поразки», - сказав Рід в інтерв'ю Newsweek.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі