Нетаньягу свідомо і цілеспрямовано шукає конфронтації з Америкою ще з кінця жовтня — The Guardian

Поділитися
Нетаньягу свідомо і цілеспрямовано шукає конфронтації з Америкою ще з кінця жовтня — The Guardian © EPA-EFE/ABIR SULTAN
Голосування в ООН за припинення вогню в Газі свідчить про те, що адміністрація Байдена остаточно втратила терпіння щодо лідера Ізраїля.

Як можна обдурити цілу націю щодо війни, а потім спробувати зробити те саме з наддержавою, яка є твоїм союзником? І як можна перетворити справедливу війну на глобальну ізоляцію та широкий осуд? Запитайте Беньяміна Нетаньягу, прем'єр-міністра Ізраїля. У нього є відповідь. Нетаньягу цілеспрямовано шукає конфронтації зі США ще з кінця жовтня. Резолюція Ради Безпеки ООН, що вимагає "негайного припинення вогню", є лише останнім приводом для цього навмисного протистояння.

Це може здатися нелогічним і необачним, враховуючи, що ці дві країни є близькими союзниками, й значну залежність Ізраїля від військової допомоги США та їхньої дипломатичної парасольки, і особливо враховуючи всеосяжну і непохитну підтримку Ізраїля з боку президента Байдена після катастрофи, що сталася 7 жовтня. Але у Нетаньягу є дві причини для розпалювання такого протистояння, повідомляє The Guardian.

Перша — це газлайтинг у великому масштабі. Він вигадав наратив, який нібито пояснює контекст війни й, відповідно, звільняє його від відповідальності та підзвітності, яку він наполегливо відмовляється брати на себе.

Це також відволікає від його заявленої політики, яка полягає в тому, щоб переконати Катар спрямувати більше коштів у Газу для посилення ХАМАСу, щоб послабити Палестинську адміністрацію і зробити неможливими будь-які політичні переговори.

Згідно з цим наративом, 7 жовтня було просто невдачею, якої можна було б уникнути, якби Армія оборони Ізраїля і розвідка Шабак щось досягли. Більшою проблемою, як вважає Нетаньягу, є можливість створення палестинської держави, яку світ, особливо США, намагається нав'язати Ізраїлю після нападу. Згідно з цим наративом, лише героїчний Нетаньягу може протистояти США, кинути виклик американському президенту і запобігти цій пародії.

Зараз, звичайно, неможливо, щоб нова палестинська держава була "нав'язана" ззовні. Але таке формулювання дозволяє Нетаньягу заспокоїти свою правоекстремістську коаліцію і партнерів, які вже давно виступають проти будь-якої форми палестинської державності. І це дозволяє йому зосередити увагу на конфлікті зі США, а не на власних невдачах. 

Друга причина більш актуальна і практична: протистояння полягає в тому, щоб зробити Байдена цапом-відбувайлом за нездатність Нетаньягу досягти "повної перемоги" або "викорінення ХАМАСу" — двох гасел на кшталт печива з передбаченнями, які він регулярно виголошує.

Резолюція Ради Безпеки з вимогою негайного припинення вогню, прийнята 14 членами при утриманні США, ставить Ізраїль на шлях подвійного зіткнення: з Радою Безпеки ООН і, що більш критично, зі США. Адміністрація Байдена неодноразово попереджала його, що це буде неминучим результатом, якщо він продовжуватиме свою нескінченну непоступливість.

У США є одна давня фундаментальна суперечка з Ізраїлем: відсутність узгодженої політичної мети війни, з якою мають бути узгоджені військові засоби. США раз за разом запитували про цілі Ізраїля і не отримували нічого, окрім "повалити ХАМАС", що є гідною метою, але не стосується "наступного дня".

Що стосується Ради Безпеки, то Ізраїль зможе зручно пояснити собі, що резолюція — не така вже й велика справа, що немає ніякої безпосередньої загрози санкцій і, в будь-якому випадку, ООН завжди була і залишається антиізраїльською організацією. Можливо. Але справа не в цьому. Резолюція ставить Ізраїль у дуже неприємне і небезпечне становище для країни, не кажучи вже про демократію і союзника США.

"На цей час США мають три розбіжності з Ізраїлем щодо деталей ведення війни: уявлення про те, що Ізраїль перешкоджає гуманітарній допомозі; кількість цивільних небойових смертей; і можливе військове вторгнення в Рафах, на південній околиці Гази", — зазначає The Guardian.

Ці розбіжності можна було б вирішити, якби між Нетаньягу і Байденом були робочі, чесні й добросовісні відносини. Але вони не мають таких відносин.

"Нинішній стан відносин близький до точки перелому і може піти в одному з двох напрямків: або Нетаньягу буде усунутий, або піде, чи програє вибори, або США переконаються, що двостороння екосистема дала збій і вимагає серйозної переоцінки відносин", — підсумувало видання.

Про те як "У світі змінюється позиція щодо Ізраїлю. Хто й чому тисне на Нетаньягу?" — Читайте у статті Ігора Семиволоса, експерта Центру близькосхідних досліджень AMES.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі