Нетаньяху запевнив Байдена, що не відкидає повністю ідею палестинської держави, попри публічні заяви — CNN

Поділитися
Нетаньяху запевнив Байдена, що не відкидає повністю ідею палестинської держави, попри публічні заяви — CNN © EPA-EFE/MIRIAM ALSTER / POOL
Як пишуть, між лідерами США та Ізраїлю зберігаються розбіжності щодо майбутнього Сектору Гази.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху під час приватної телефонної розмови з президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом 19 січня запевнив, що його попередні публічні виступи проти ідеї створення палестинської держави не мали на меті виключити таку перспективу в будь-якій формі, пише CNN із посиланням на людину, знайому з обговоренням.

Джерело видання назвало 40-хвилинну розмову, яка стала першою за майже місяць, «серйозною» і «деталізованою». Як зазначається, лідери США та Ізраїлю говорили про можливі якості майбутньої палестинської держави, які врешті-решт доведеться обговорити. Згідно з повідомленнями Білого дому, нових домовленостей щодо майбутнього Сектору Гази чи ходу бойових дій Ізраїлю проти терористичного угруповання ХАМАС не досягли.

До цього офіційні представники адміністрації Байдена дискутували щодо демілітаризованої майбутньої палестинської держави. Ідею, за даними співрозмовника медіа, американський президент вважає «інтригуючою». Серед думок останнього щодо вирішення конфлікту на основі двох держав з наданням гарантій безпеки Ізраїлю є ідеї демілітаризованої або зі значно обмеженою військовою міццю палестинської держави. 

Журналістам Байден казав після розмови з Нетаньяху: «Існує кілька типів рішень щодо двох держав … Є низка країн-членів ООН, які ... не мають власної армії, низка країн, які мають обмеження, тому я думаю, що є шляхи за яких це може спрацювати. Я дам вам знати, коли вдасться його (ймовірно, йдеться про прем’єра Нетаньяху — ред.) вмовити”.

Водночас у офісі глави уряду Ізраїлю після розмови з Байденом заявили, що Нетаньяху “повторив свою політику, що після знищення ХАМАС Ізраїль повинен зберегти безпековий контроль над Газою, щоб гарантувати, що Газа більше не буде становити загрозу для Ізраїлю, потребу, яка суперечить вимозі щодо палестинського суверенітету».

У CNN зазначили, що це лише підкреслює випробування, яке має президент США, намагаючись чинити тиск на ізраїльського лідера щодо прийняття нового підходу на полі бою та планування майбутнього в Секторі Гази. 

У матеріалі йдеться, що між Байденом і Нетаньяху зберігаються публічні розбіжності щодо майбутнього анклаву після завершення війни Ізраїлю та ХАМАС, попри спроби Вашингтона залучити офіційних осіб у Ізраїлі та інших країнах регіону до плану, який, як сподіваються, може припинити тривалий конфлікт. Байден і високопосадовці його адміністрації казали, що створення держави в Палестині з гарантіями безпеки для Ізраїлю — це єдиний спосіб встановити мир і стабільність на Близькому Сході. 

Залишається незрозумілим, як вдасться подолати розрив у позиціях. На думку одного з помічників Байдена, це не відбудеться швидко. Водночас лідер Штатів називає відкритою перспективу створення демілітаризованої палестинської держави. На його думку, за наявності правильного варіанту Нетаньяху погодиться на рішення про дві держави. Таке рішення у Вашингтоні вважають можливим.

У тексті, крім цього, вказується на внутрішній політичний тиск як у США, так і в Ізраїлі, у питаннях самого конфлікту та майбутнього палестинської держави.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху також заявляв, що його країна не має наміру назавжди окупувати Газу. Він, зокрема, казав про можливість кращого майбутнього як для Ізраїлю, так і для палестинців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі