Несплата Трампом податків може «зруйнувати» податкову систему США — NYT

Поділитися
Податкові декларації Дональда Трампа ілюструють глибоку несправедливість податкового кодексу.

Протягом багатьох років до того, як стати президентом США, Дональд Трамп жив «у достатку», майже не сплачуючи федеральних податків на прибуток. Згідно з опублікованим звітом, Трамп фактично не сплачував податків протягом десяти років, пише The New York Times.

Така інформація про податки Дональда Трампа може ілюструвати несправедливість федеральної системи сплати податків у США та загальну несправедливість податкового кодексу.

Уряд зменшив частку доходу, який він збирає у вигляді податків від найбагатших американців. Одне з недавніх досліджень показало, що 400 заможних домогосподарств сплачували 70% загальних державних та федеральних податків у 1950 році, 47%  у 1980 році та 23% у 2018 році. Зниження ставок податків відбулось переважно на федеральному рівні.

Уряд фактично дозволяє «захистити» доходи від оподаткування із сотень різних причин, але інвестори у нерухомість вже давно користуються особливим набором «лазівок».

Власник житла може списати виплати відсотків за іпотечним кредитом, але власники комерційних будівель отримують і безліч інших «пільг». Інвесторам у нерухомість порівняно легко використовувати минулі борги для уникнення звітування про деякі види доходів.

Більше того, податковий кодекс ускладнює визначення того, коли багаті платники податків перейшли «правові межі».

Це не надто чесна боротьба: багаті стають багатшими, тоді як Служба внутрішніх доходів США стає біднішою.

Республіканці в Конгресі скоротили фінансування Служби внутрішніх доходів, позбавивши відомство деяких ресурсів та повноважень.

Частка всіх податкових декларацій, що підлягають аудиту, зменшилася на 46% з 2010 по 2018 рік, повідомляє Бюджетне бюро Конгресу. Цікаво, але для мільйонерів падіння стало ще крутішим - рівень аудиту впав на 61% за той самий період.

Уряд зараз активніше перевіряє домогосподарства з нижчим рівнем доходів, ніж домогосподарства з високим рівнем доходу. «Виснаженій» Службі внутрішніх доходів США легше «обрати» людей, які не можуть собі дозволити найняти дорогих податкових адвокатів.

Для боротьби з «податковими обманами» варто залучати правоохоронні органи. Основною функцією уряду є забезпечення того, щоб люди «грали за правилами».

Шахрайство з податками можна назвати злочином.

Кожен долар, «прихований від уряду», врізає витрати на освіту, інфраструктуру, науку, тоді як заможні громадяни отримують вигоду за рахунок усіх інших.

Повне «відновлення» Служби внутрішніх доходів США та модернізація методів збору податків у Сполучених Штатах дозволить уряду стягнути один трильйон доларів несплачених податків.

Можливо, суворе правозастосування повинно починатися з президента, щоб показати, що жоден американець не має права «оминати закон», резюмує The New York Times.

Раніше повідомлялося, що Байден по всій країні випереджає Трампа на 10%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі