Про це на сторінках Rzeczpospolita пише оглядач Єнджей Бєлєцький. Він нагадує, що спеціальний радник Роберт Мюллер розслідує можливі зв'язки виборчого штабу Трампа з Кремлем. І ця справа у найгіршому випадку може призвести до імпічменту президента. Крім того, минулого тижня Сенат майже одностайно підтримав загострення санкцій проти Росії за втручання у американський виборчий процес. В такій ситуації широкі жести Білого дому до Володимира Путіна можуть не лише зіштовхнутися з опором з боку демократів і республіканців у Конгресі, а й сильно ослабити президента США.
Тим часом, і політика Москви не заохочує до примирення. Росія вперто не співпрацює з Америкою в Сирії і не хоче виконувати жодних умов Мінських угод. Москва також вийшля з угод щодо ядерного роззброєння, тому що ядерний арсенал лишився єдиним атрибутом її "суперсили". До того ж, в Кремлі зараз немає політика, який би, як у свій час Дмитро Медведєв, давав надію на лібералізацію і модернізацію режиму.
8 років тому, шукаючи можливості для "перезавантаження" відносин з Росією, Барак Обама відмовився від розміщення систем ПРО в Польщі і Чехії. Зараз Трамп не готує таких "подарунків" для Москви. Більше того, він збирається приїхати у Варшаву 6 липня, щоб показати, що, згідно з традиційною республіканською позицією, збирається вести розмову з Путіним з позиції сили. Він не лише не збирається ослаблювати американську присутність в Центральній Європі, а й збирається підтвердити в столиці Польші, що Америка буде захищати своїх союзників по НАТО.
Не втілився також і інший дипломтичний маневр, який повинен був розпочати Трамп. Експерти підозрювали, що американський президент може спробувати ізолювати Китай за рахунок зближення з Росією. Але сталося навпаки. Білий дім зараз почав тісніше співпрацювати з Си Цзиньпіном для зупинки ядерної програми КНДР. Не відомо, чи довго буде тривати ця співпраця в часи, коли американсько-китайська торгівля переживає дефіцит, а Пекін зміцнює свої позиції в Північно-Китайському морі і веде жорстку політику щодо Тайваню. Але у всякому разі, у Вашингтоні мало хто вірить, що Путін ризикнув би вступити в конфлікт з сильним китайським сусідом, щоб виконати забаганки Трампа.
Раніше видання New York Times писало, що Путін не отримав від Трампа бажане і не отримає. Видання нагадує про сильні американські демократичні інститути, які не так просто зламати, а також про наявність достойних професіоналів у команді Трампа. Все це не дозволить російській стороні добитися бажаних цілей.
У свою чергу, видання La Stampa зауважило, що у Путіна якось забагато "помічників". Спочатку це були "зелені чоловічки", які окупували Крим, потім генерали у відпустці, які, прихопивши танки і важке озброєння, у вільний час воюють проти України. А тепер з'явилися ще й "хакери-патріоти", які втрутилися у вибори в США. При цьому, видання зауважило, що російська держава не рідко веде свою політичну гру через приватних акторів. І сказати важко, де закінчується державний вплив і починається чиясь особиста ініціатива.