«Нейтралітет не означає байдужість» — президент Швейцарії пояснив рішення приєднатися до санкцій проти РФ  

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
«Нейтралітет не означає байдужість» — президент Швейцарії пояснив рішення приєднатися до санкцій проти РФ   © скриншот видео
Запровадження Швейцарією санкцій проти Росії призвело до дискусій щодо тлумачення концепції нейтралітету.

Історична філософія Швейцарії — нейтралітет, хоча чи не вперше за стільки років уряд країни відверто підтримав одну зі сторін у війні. Росія навіть включила Швейцарію до списку недружніх до неї держав, а суспільство Швейцарської Конфедерації сколихнули дискусії про межі нейтралітету. Насправді ці дебати дуже важливі — особливо для такої країни прямої демократії, заявив в інтерв'ю ZN.UA президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс, з яким поговорив Василь Зоря.

«Нейтральність є частиною нашої ДНК. Це провідний принцип нашої зовнішньої політики. Однак наш нейтралітет не означає байдужість. Грати на руку агресорові, нічого не роблячи, — це не нейтральна поведінка. Саме тому Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти Росії. Відповідно це рішення призвело до дискусій у Швейцарії щодо тлумачення концепції нейтралітету», - пояснив Кассіс.

На його думку, під час такої історичної події країна має бути готова до обговорення та, якщо потрібно, і до оновлення концепції нейтралітету.

Водночас, позиція швейцарського уряду рано чи пізно може призвести до національного референдуму про нейтралітет, із внесенням змін до конституції. Президент Швейцарії розповів, чи готовий до такого референдуму.

За його словами, в історії Швейцарії це питання обговорювалося неодноразово.

«Яким чином і де краще закарбувати це поняття — в конституції чи деінде, як розуміти нейтралітет, що це за особливий шлях. Однак такі обговорення, як правило, завершувалися нічим. На мою думку, з поважної причини», - додав президент.

Кассіс вважає, що із кодифікацією або чітким формулюванням країна втратила б свободу, необхідну для використання нейтралітету як інструменту.

«Він потрібен нам для захисту національних інтересів таким, щоб його можна було адаптувати до конкретної міжнародної ситуації. Нейтралітет як позицію завжди слід розглядати в поточному контексті», - пояснив Кассіс.

Раніше президент Швейцарії заявив, що агресія РФ проти України була також агресією проти фундаментальних демократичних принципів. І це змусило країну теж почуватися в небезпеці. В такій ситуації Конфедерація не могла залишатися осторонь і не долучитися до міжнародної відповіді на агресію.

Швейцарія ухвалила рішення підтримати санкції Євросоюзу проти РФ. Зокрема, країна запровадила санкції щодо  100 фізичних і юридичних осіб Росії.

Також Федеральна рада Швейцарії запровадила нові санкції проти Росії, реалізувавши рішення підтримати шостий пакет обмежувальних заходів Європейського Союзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі