"Не втручатися у справи Гонконгу" — влада Китаю звернулася до США

Поділитися
Довгий час у Гонконгу і Центрального Китаю були складні взаємини © Twitter.com/VoCommunism
"Відповідні питання відносяться до внутрішньої політики Китаю, в яку не має права втручатися жодна країна".

Влада Китаю вимагає від США не втручатися у справи Гонконгу після висловлювань з боку Америки про те, що офіційний Пекін "притісняє" регіон, через що США хочуть ввести санкції для захисту цього адміністративного району. Про це повідомляє видання ТАСС з посиланням на слова представника МЗС КНР Чжао Ліцзяня.

"Відповідні питання відносяться до внутрішньої політики Китаю, в яку не має права втручатися жодна країна в світі. Китайський уряд налаштований рішуче і буде захищати суверенітет і національні інтереси КНР. Ми рішучі проти того, щоб іноземні політичні сили втручалися в питання Гонконгу, ми не змінимо свою позицію", - заявив речник китайського відомства.

Пекін, як стверджує дипломат, ніколи не відмовиться від принципу "одна країна – дві системи". Саме за рахунок цього принципу впродовж останніх десятиліть Гонконг вважається невіддільною китайською територією.

"Жодна країна в світі не допустить сепаратизму і дій, спрямованих на підрив національної безпеки", - додав Чжао Ліцзянь.

Як відомо, у п'ятницю на порядок денний третьої сесії Всекитайських зборів народних представників 13-го скликання було винесено питання про новий закон, який стосується національної безпеки на території Гонконгу. Влада Китаю розгляне можливість створення в спеціальному адміністративному районі особливих державних органів.

Читайте також: Морозиво зі смаком сльозогінного газу — на фоні протестів у кафе Гонконгу винайшли новий десерт

Довгий час у Гонконгу і Центрального Китаю були складні взаємини. В середині червня 2019 року в найбільшої акції протесту в Гонконзі брали участь майже два мільйони людей. Жителі міста виступали проти ухвалення закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб на материковий Китай, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте демонстранти почали вимагати розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки глави китайської адміністрації Гонконгу Керрі Лем.

У грудні ці протести продовжилися. Лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай ніколи не дозволить іноземним силам втручатися в його особливі регіони, включно з Гонконгом. На церемонії, присвяченій 20-й річниці передачі китайському Макао правлінню, Сі похвалив колишню португальську колонію за її патріотизм і лояльність Пекіну і навмисно промовчав про гонконгські протести.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі