Навчання Sea Breeze-2021 надсилають прямий геополітичний сигнал Росії — The Washington Post

Поділитися
Навчання Sea Breeze-2021 надсилають прямий геополітичний сигнал Росії — The Washington Post © korabli.eu
Військові навчання відкрили нову точку напруги між НАТО і Кремлем.

У Чорному морі та прилеглих районах проводяться військові навчання Sea Breeze, організовані Сполученими Штатами та Україною. У них задіяні 5 тисяч військовослужбовців з 32 країн, у тому числі з, Австралії, Канади, Великої Британії, Туреччини, Латвії, Естонії, Литви, Польщі, Ізраїлю, Грузії, Румунії, Бразилії і Південної Кореї. Однак Sea Breeze-2021 відкрили нову точку напруги між НАТО та Росією, пише The Washington Post.

Напруга почала зростати ще минулого місяця, після інциденту з британським есмінцем Defender та «обстрілами» російських військових. Міністерство оборони Росії заявило, що здійснило попереджувальні постріли, але Велика Британія це заперечує.

Президент Росії Володимир Путін назвав ситуацію провокацією, яку організували Велика Британія та США. Путін сказав, що навіть якби корабель затонув, це не спровокувало б світову війну, «тому що інша сторона знає, що не зможе перемогти» Росію.

Sea Breeze надсилають пряме повідомлення до Москви. Як правило, військові навчання НАТО та союзників вважаються оборонними, призначеними для підготовки «взаємодії» спільних сил. Але будь-які масштабні військові навчання поблизу кордонів конкурента надсилають геополітичне повідомлення - в цьому випадку НАТО попереджає, що не дозволить частинам Чорного моря стати російським «ставком». Навчання також демонструють підтримку України, яка втягнута у конфлікт із Кремлем.

«Ми демонструємо світові, що Чорне море - це міжнародне море. Відкрите і доступне для вільного комерційного, судноплавного транспорту всіх країн, ця територія не належить жодній окремій державі», - сказав заступник командувача оперативної групи ВМС США в Європі Кайл Гант. У квітні російські військові оголосили, що блокують три ділянки Чорного моря біля Криму, що викликало критику.

Цьогорічні навчання Sea Breeze наймасштабніші за останні 20 років. У 2019 році в навчаннях брали участь 19 країн та 32 кораблі членів НАТО, європейських союзників і колишніх радянських країн. Цього року беруть участь 32 країни та 40 кораблів, включаючи Японію, Південну Корею та Австралію. Масштаби та обсяги навчань направляють потужний геополітичний сигнал до Москви.

Sea Breeze проходять на тлі загострення напруженості - і не лише через інцидент із Defender. У березні та квітні Росія розмістила щонайменше 100 тисяч військовослужбовців біля кордону України. Москва назвала це позачерговими навчаннями. За словами західних та українських військових, після цього навчання в регіоні досі залишається частина військ Кремля.

Москва називає навчання НАТО та союзників «антиросійськими», хоча Кремль часто проводить власні військові маневри. Москва стверджує, що Вашингтон намагається перетворити Чорне море на зону воєнного контролю.

Путін вважає, що НАТО використовує такі навчання, як Sea Breeze, для розгортання військової інфраструктури в Україні, що, на думку Росії, є прямою загрозою безпеці. Очільник Кремля розглядає росіян, білорусів та українців як один народ з російською ідентичністю.

Прес-секретар Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова назвала навчання Sea Breeze «провокаційною грою».

«Виявляючи готовність до діалогу, насправді північноатлантичний блок навмисно підводить ситуацію до периметру наших кордонів, підвищуючи ризик збройних інцидентів», - сказала вона журналістам.

Росія відповіла на Sea Breeze демонстрацією сили, випробувавши системи протиповітряної оборони в Криму, розгорнувши близько 20 бойових літаків і вертольотів.

Прокремлівські ЗМІ повідомили, що Росія могла б з легкістю вивести з ладу американський есмінець, який бере участь у навчанні Sea Breeze - наприклад, USS Ross, використавши «технологічні потужності».

У 2021 році НАТО планує провести 95 навчань, відкритих для партнерів альянсу. Росія своєю чергою проведе у вересні великі стратегічні військові навчання «Захід 2021» з Білоруссю, які Кремль називає «західним стратегічним напрямком».

Міністерство оборони Росії заявило минулого місяця, що планує контролювати навчання Sea Breeze і «за необхідності адекватно реагувати на ситуацію, в інтересах військової безпеки Російської Федерації».

Усі сторони проводять військові навчання, хоча часто буває «незручно», коли конкуренти проводять великі навчальні операції поблизу кордонів. Чим більше навчань у напружених, мілітаризованих прикордонних регіонах, тим більша ймовірність того, що непорозуміння може спричинити конфлікт.

Згідно з Віденським документом Організації з безпеки та співробітництва в Європі, всі сторони повинні обмінюватися «військовими календарями» та заздалегідь повідомляти про основні військові навчання. Угода також обмежує масштаби і частоту військових навчань.

Коли задіяно понад 13 тисяч військових, «господарі» навчань повинні запросити спостерігачів від інших членів ОБСЄ. Але дотримання угоди знаходиться під тиском. Крім того, Росія регулярно занижує кількість військовослужбовців, які беруть участь у навчаннях, щоб не приймати іноземних спостерігачів, резюмує видання.

Sea Breeze-2021 - наймасштабніше навчання за останні 20 років. У них задіяні 5000 військовослужбовців з 32 країн, у тому числі зі США, Австралії, Канади, Великої Британії, Туреччини, Латвії, Естонії, Литви, Польщі, Ізраїлю, Грузії, Румунії, Бразилії і Південної Кореї.

Навчання проходять в Миколаївській, Херсонській і Одеській областях, вони стартували 28 червня і триватимуть до 28 липня. ЗСУ і партнери залучать до маневрів 24 кораблі і катери, 17 літаків, 12 вертольотів, 80 одиниць важкого озброєння.

Під час навчань Росія вчинила кілька провокацій: провела випробування ППО в окупованому Криму, російські ВПС імітували атаку на нідерландський корабель у водах Чорного моря, а Міноборони РФ заявило про «попереджувальний обстріл» британського есмінця Defender.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі