Після того як сторона захисту повідомила про погіршення стану здоров'я російського опозиціонера Алєксєя Навального, він передав з колонії дві заяви до Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) та генерального прокурора Росії, де вимагає забезпечити йому безперервний сон о 8 годині й допустити медиків. Заяви опублікували на сайті Навального.
У першій заяві Навальний вимагає допустити до нього лікаря Алєксєя Барінова, і перевірити колонію через систематичні відмови в медичній допомозі. У другій ключовий критик Путіна вимагає перестати будити його кожну годину по ночах через те, що його визнали «схильним до втечі». Також Навальний вимагає визнати незаконними дії співробітників та адміністрації колонії.
«Вважаю, що погіршення мого стан - це прямий наслідок дій і бездіяльності співробітників органів ФСВП, усвідомлено спрямованих на відмову в належній медичній допомозі та на підрив мого здоров'я», - йдеться в одній із заяв Навального. Він каже, що керівництво колонії не пускає до нього медика і не передає рекомендовані їм ліки.
«Подібні дії позбавляють мене сну, тобто фактично до мене застосовується катування безсонням», - додав в заяві Навальний.
Перед цим адвокати Навального повідомили про те, що він у вкрай неблагополучному стані. Навальний протягом чотирьох тижнів щодня скаржився на гострий біль в спині та ніякої медичної допомоги не отримував. Це призвело до того, що почалося ускладнення і зараз у нього втрата чутливості правої ноги, гострі болі, нога перестає слухатися.
Юлія Навальная також повідомила про погіршення стану здоров'я чоловіка. За її словами, проблеми зі спиною почалися у нього місяць тому в "Матроській тишині", а після того, як його перевезли до міста Володимир, ситуація погіршилася, при цьому Навальний "забороняв говорити про це, щоб це не виглядало, наче він скаржиться".
Навального перевели з СІЗО в колонію в Покрові у Володимирській області Росії. Перед цим адвокати Навального говорили, що їх підзахисного відвезли із СІЗО «Кольчугіно» в невідомому напрямку.
2 лютого Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за порушення умов випробувального терміну у справі про шахрайство щодо компанії «Ів Роше». З терміну виключили 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки та 8 місяців.
1 березня експерти ООН з прав людини заявили, що в замаху на Навального винна Росія, і закликали до міжнародного розслідування його отруєння. Москва заперечує отруєння Навального і заявляє, що не бачила жодних доказів.
США та Євросоюз запровадили санкції проти російських чиновників через отруєння Алєксєя Навального. У санкційні списки потрапили директор ФСБ Алєксандр Бортніков, глава ФСВП Алєксандр Калашніков, голова Росгвардіі Віктор Золотов, перший заступник голови адміністрації президента РФ Сєргєй Кірієнко, генпрокурор Ігорь Краснов, заступник міністра оборони та глава управління Кремля по внутрішній політиці Андрій Ярин. Крім того, США заборонили експорт оборонних технологій в Росію та ввели обмеження проти 14 компаній, які пов'язують з використанням хімічної зброї.
Кремль назвав ці кроки абсурдними, необґрунтованими та такими, що "не мають реального впливу".