Навальний в річницю отруєння звернувся до Заходу: розповів, як боротися з корупцією та закликав до санкції проти оточення Путіна

Поділитися
Навальний в річницю отруєння звернувся до Заходу: розповів, як боротися з корупцією та закликав до санкції проти оточення Путіна © Facebook/Навальный
Він запропонував запровадити спеціальний механізм, який дозволить приймати рішення в корупційних справах до цілого ряду країн. 

Російський опозиціонер Алєксєй Навальний в річницю свого отруєння написав авторську колонку для світових ЗМІ, в якій закликав Захід активніше боротися з корупцією. Як повідомляють The GuardianLe Monde і Frankfurter Allgemeine Zeitung, опозиціонер запропонував п'ять кроків для того, щоб побороти цю проблему. 

Політик також зазначив, що система стала ще більш жорсткою після ситуації з його отруєнням, вочевидь маючи на увазі ситуацію саме в Росії. 

"Рівно рік тому я не помер від отруєння хімічною зброєю і, схоже, корупція зіграла чималу роль в тому, що я вижив. Вона заразила всю державну систему Росії, зокрема спецслужби", — написав опозиціонер.

На думку Навального, до корупції в авторитарних країнах призводить те, що вони використовують фінансову інфраструктуру Заходу. З її допомогою зберігають 90% усього вкраденого. 

"Чиновник, який працює на автократа, краще ніж будь-хто інший знає, як важливо тримати свій капітал подалі від колег і боса. Все що потрібно західним лідерам — це проявити рішучість і політичну волю. Треба перетворити корупцію з джерела безмежних можливостей в обтяжливий тягар для еліт, які працюють на автократів", — підкреслив Навальний.

Тож опозиціонер запропонував ввести на Заході новий критерій - "країни, які борються з корупцією". Тоді буде змога приймати рішення проти цілої когорти держав. У відносинах з такими країнами, підкреслює політик, необхідно підійти до максимальної прозорості. 

"Уся документація до контрактів, укладених між західними компаніями та їхніми контрагентами з країн корупційних ризиків повинна бути опублікована, якщо ці контракти пов’язані з державою, чиновниками та їхніми родичами", — запропонував Навальний.

Опозиціонер також запропонував ввести економічні санкції проти оточення російського президента Владіміра Путіна.

Тим часом Amnesty International у своїй заяві закликає ФРН продовжувати вимагати від Росії прозорого розслідування отруєння опозиціонера Навального. 

2 лютого Олексія Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за «неодноразове порушення громадського порядку» після умовного засудження. З терміну відняли 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер повинен провести в колонії загального режиму 2 роки і 8 місяців.

17 січня опозиціонер Олексій Навальний повернувся в Росію з Німеччини. У берлінській клініці «Шаріте» політик проходив курс лікування і реабілітації після того, як російські спецслужби отруїли його бойовим речовиною «Новачок».

При проходженні паспортного контролю Навального затримали на тій підставі, що він 29 грудня був оголошений в розшук як порушник умов випробувального терміну, на наступний день Навального заарештували.

Євросоюз засудив дії Кремля, а Литва, Латвія і Естонія закликали ЄС посилити санкції проти Росії.

23 січня в РФ пройшли масові протести, поліція затримала майже 3,5 тисяч осіб. Через тиждень було затримано ще майже 4 тисячі людей. Більше 1200 осіб заарештували.

Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний», а також в матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномену Навального» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі