НАТО ухвалить нову стратегію відносин із Росією

Поділитися
Двосторонній основоположний акт, ймовірно, втратив актуальність.

Майбутня стратегія відносин НАТО з Росією буде ухвалена під час саміту альянсу в червні у Мадриді, заявив під час пресконференції в Берліні держсекретар США Ентоні Блінкен.

Відповідаючи на запитання журналіста, чи є в майбтньому шанси продовження виконання основоположного акту Росія-НАТО, Блінкен зазначив, що зараз альянс напрацьовує іншу концепцію взаємодії з РФ.

«Багато з цих питань будуть повністю обговорені та детально розглянуті на саміті НАТО в Мадриді в червні. І велика частина роботи, яку ми робили сьогодні, була сприянням тому саміту та роботі, яку лідери доведуть до кінця, включаючи Стратегічну концепцію. Тому я не хочу вдаватися в будь-які подробиці про це; все складається, поки ми говоримо. Протягом останніх кількох днів були дуже позитивні та суттєві внески в цей процес розробки, і я б сказав, що ми дуже добре обговорювали це», - додав він.

Блінкен нагадав, що в основі НАТО та в основі Стратегічної концепції лежить поняття оборони та стримування, в тому числі захисту від будь-якої агресії з боку Росії.

«Можу з упевненістю сказати, що це буде повністю відображено в Стратегічній концепції. Крім того, дозвольте мені залишити на саміті, лідерам, щоб вони докладніше описали, як Альянс бачить свої відносини з Росією. Я думаю, що це буде те, що буде повністю озвучено на саміті в Мадриді», - зазначив держсекретар США.

Він зауважив, що попри протести Росії Швеція та Фінляндія, ймовірно, стануть повноправними членами альянсу вже скоро.

Росія вже пригрозила Швеції та Фінляндії «наслідками» у випадку вступу в НАТО. У Москві нервово реагують на таку перспективу розширення Альянсу. Та чи відкриє Росія «другий фронт» у Балтійському морі? Про це — у статті Аліни Гриценко «Швеція на шляху до НАТО: чим відповість Росія?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі