НАТО треба бути готовим до нових вибриків Росії – Newsweek

Поділитися
НАТО треба бути готовим до нових вибриків Росії – Newsweek НАТО повинен захистити союзників у Східній Європі і не зважати на вибрики Росії. © rg.ru
Пайфер наголошує, що будь-які дії Москви у відповідь на посилення присутності Альянсу в Східній Європі не означають, що її хтось спровокував.

Коли лідери 3 зберуться у Варшаві 8-9 червня, вони оголосять про посилення присутності спільних військ на східному флангу. Також вони зроблять заяву про початок роботи системи ПРО в Румунії.

На тлі цих кроків Кремль з радістю оголосить про свої "контрзаходи". Але все це будуть дії, які Москва збиралася втілити у будь-якому разі.

Про це на сторінках Newsweek пише екс-посол США в Україні Стівен Пайфер, нагадуючи, що російське нарощення військової потужності, незаконна окупація Криму і розв'язання війни на Сході України змусили НАТО зосередитися на територіальній обороні впродовж останніх двох років. І саміт у Варшаві затвердить цілу низку заходів у цьому ж напрямку.

Одна з ідей, яку будуть обговорювати лідери країн-учасниць, полягає у відправці батальйону солдатів з США, Британії і Німеччини в кожну Балтійську країну і Польщу. Але цього не вистачить, щоб захистити цих союзників. RAND у своєму дослідженні за 2015 рік вказав, що потрібно сім бригад солдатів, три з яких будуть добре озброєні бронетехнікою, щоб мати шанс зупинити російський наступ. Сьогодні НАТО не може собі дозволити розмістити такі сили. Відправка ж невеликих загонів підтвердить одне: атака проти Балтії чи Польщі означатиме однозначне оголошення війни і всім іншим.

Але Москві не сподобається поява ні великих, ні маленьких сил НАТО в Східній Європі, так само як розміщення системи ПРО в Румунії, яка захистить регіон він балістичних ракет. І вона зробить все, щоб її невдоволення помітили. Тож Заходу треба бути готовим до гнівних заяв російських військових командирів. Також не виключено, що у відповідь на розміщення сил в Польщі Росія відправить в Калінінградську область ракетні комплекси "Іскандер". А на систему ПРО в Румунії вона відповість такими ж ракетами в окупованому Криму. Однак автор зауважує, що в такій поведінці не буде нічого нового, оскільки Москва працює над такими військовими кроками вже щонайменше рік.

Також Москва може виправдати посиленням присутності НАТО в Східній Європі вихід з угоди про скорочення арсеналу ракет середньої дальності польоту, здатних нести ядерні боєголовки. Це був би драматичний крок, але навряд чи його можна кваліфікувати як "контрзахід", оскільки Москва і так припинила його виконувати.

Пайфер підкреслює, що НАТО варто бути готовим до реакції Москви на зміцнення оборони країн-союзників по сусідству з нею. Однак треба також пам'ятати, що щоб Росія не зробила, вона все одно збиралася так вчинити. І Альянс ніяким чином не спровокував Кремль.

В цей же час, видання The Guardian пише, що колишній командир НАТО прогнозує початок війни між Заходом і Росією. Він переконаний, що Росія, намагаючись запобігти вигаданого нею "оточення" з боку НАТО, спробує захопити нові території на Сході України і пробити собі наземний коридор в Крим, а також вторгнеться в країни Балтії. Водночас генерал НАТО Сальваторе Фаріна не вірить в широкомасштабну війну з Росією. У той же час Фаріна зауважив, що "небезпечна" поведінка Росії в регіоні Балтійського моря може рано чи пізно призвести до інцидентів". За

А видання Financial Times писало, що сили швидкого реагування НАТО будуть неефективними у випадку війни з Росією. Тому міністри закордонних справ країн НАТО зустрінуться в Брюсселі на цьому тижні, щоб визначити порядок денний саміту. Одним із необхідних заходів може стати базування чотирьох батальйонів НАТО, кожен з яких буде утворений одним з його членів, Естонії, Латвії, Литві, а також Польщі. За словами високопоставленого польського дипломата, такі заходи є "необхідним мінімумом".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі