НАТО може розмістити чотири батальйони в Польщі і Балтії – FT

Поділитися
НАТО може розмістити чотири батальйони в Польщі і Балтії – FT НАТО може розмістити війська в Польщі і Балтії на постійній основі. © militarynewsfromitaly.com
Видання пише, що сили швидкого реагування були б неефективними у відбитті агресії Росії.

Новостворені сили швидкого реагування НАТО не змогли б відбити атаку Росії в Польщі, Литві, Латвії чи Естонії, оскільки ще до повного розгортання і досягнення бойової готовності їх би розбили війська з Калінінградської області.

Про це пише Financial Times з посиланням на високопоставленого генерала Альянсу, ім'я якого журналісти не називають. Саме тому, як розповів співрозмовник видання, НАТО зараз розглядає можливість розміщення значних сил вздовж східного кордону на постійній основі. Таким чином, війська альянсу перестануть інструментом стримування і почнуть готуватися до прямої оборони території союзників в разі відкритого збройного конфлікту з РФ. Очікується, що всі необхідні рішення будуть прийняті на саміті НАТО у Варшаві, який відбудеться в липні.

Цього тижня міністри закордонних справ країн-учасниць зустрінуться в Брюсселі , щоб остаточно затвердити порядок денний саміту. Серед можливих кроків, які вивчає НАТО, і розміщення чотирьох батальйонів у Польщі і країнах Балтії. На думку співрозмовника Financial Times, це абсолютний мінімум.

Раніше авторитетне американське видання The Wall Street Journal писало, що НАТО розробляє нову стратегію для прискорення процесу прийняття рішень і поліпшення процесу реагування на нетрадиційні види війни, які Росія використовувала в Криму і на сході України.

Після погіршення відносин між Росією і Заходом в результаті української кризи, Сполучені Штати та їх союзники розгорнули додаткове озброєння і провели навчання у Центральній та Східній Європі. Пентагон нещодавно запропонував в чотири рази збільшити витрати на війська і підготовку в Європі в межах зусиль для стримування Росії.

Москва вже давно сприймає діяльність НАТО на її кордонах як загрозу для своєї безпеки.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі