НАТО, яке вже скоро буде розширене до 32 членів, сьогодні все ще є досить потужною організацією, аби захистити себе від Росії, наголосив помічник генерального секретаря з політичних питань і політики безпеки Борис Руге. Під час інтерв'ю LRT він розповів, що Альянс займався вдосконаленням стримування і оборони з 2014 року, коли РФ вперше напала на Україну.
"Отже, протягом останніх десяти років ми працюємо над тим, щоб краще стримувати Росію і, в разі потреби, захищатись від будь-якого виду російської агресії", – сказав помічник генсека, назвавши РФ загрозою №1 для організації.
В Альянсу є безліч інструментів для стримування агресора та оборони, продовжив Руге. Йдеться в тому числі про "сильні економіки і передові технології". Також НАТО дуже серйозно ставиться до підтримки союзників на східному фланзі.
Нагадаємо, в Інституті вивчення війни США попереджають, що у Кремлі знову активізували давні зусилля, аби створити інформаційні передумови для майбутньої ескалації проти Заходу. Їх варто сприймати як ширші кроки РФ на шляху знищення НАТО, що, як вважають експерти, й було головною метою вторгнення Росії в Україну.
Путін поставив собі за мету відновити російську імперію та перекроїти міжнародний порядок. І наразі ніщо не вказує на те, що він відмовився від цих планів. Подробиці — у статті Володимира Кравченка для ZN.UA "Путін накинув оком на Європу. Які країни НАТО він атакує після України?".