Настав час назвати війну війною - The Financial Times

Поділитися
Настав час назвати війну війною - The Financial Times Пора визнати, що в Донбасі війна © segodnya.ua
Пора визнати конфлікт в Донбасі першою міждержавною війною в Європі після 1945 року.

Колосальні жертви внаслідок бойових дій на сході Україні свідчать про те, що між Україною і Росією йде повномасштабна війна а не дрібний заколот або терористична кампанія.

Науковий співробітник Центру політичних та регіональних досліджень Канадського інституту українських студій Університету Альберти Тарас Кузьо у своїй статті у виданні The Financial Times нарікає, що президент США Барак Обама не наважується вимовити слово "вторгнення" і запитує своїх радників, чому Україна так важлива. У свою чергу, Росія заперечує, що ввела війська на схід України, а Україна сама описує свої військові дії як антитерористичну операцію.

"Насправді, Європа є свідком війни, яка призводить до втрат для російської армії в таких розмірах, яких не бачили з часів радянського вторгнення в Афганістан. Пора це визнати", - говорить Кузьо.

Російська правозахисниця, творець групи "Вантаж-200" в Facebook Олена Васильєва, ґрунтуючись на отриманій від російських сімей інформації, стверджує, що в Україні були вбиті чотири тисячі російських солдатів.

Оцінки Васильєвої були підкріплені й іншими даними, зокрема і даними Комітету солдатських матерів.

Всього за п'ять місяців боїв Росія втратила таку ж кількість солдатів, як США за 12 років в Іраку. Ця цифра також співмірна з третиною втрат Радянського союзу в Афганістані під час дев'ятирічної окупації. "Такі темпи дуже високих втрат відображають картину повномасштабної війни між Україною та Росією, а не дрібного заколоту або терористичну кампанії", - йдеться в статті.

Великобританія втратила 600 військовослужбовців і поліцейських в Ольстері протягом трьох десятиліть "ірландських бід".

Сотні бойовиків і мирних жителів продовжують вмирати на сході України. У середині листопада російський ракетний дивізіон був зруйнований українськими силами, які стверджували, що загинуло 150 російських військових і генерал Сергій Андрейченко.

Відставка глави Пентагону Чака Хейгела через слабку політику США відносно Росії передвіщає, що підконтрольний республіканцями Конгрес, як і в 1980-ті роки з Афганістаном, підтримає удар по Росії, надавши зброю союзникам США. Сенатор Джон Маккейн все більше нагадує конгресмена Чарлі Вілсона в 1980-х роках, коли США організували приховану допомогу афганським моджахедам.

Автор підкреслює, що є два нюанси на тлі того, що Росія спростовує її вторгнення на сході Україні, що все більше нагадує радянський обман.

По-перше, при колишньому президентові СРСР Михайлу Горбачові на останніх етапах війни в Афганістані було більше свободи засобів масової інформації, ніж у путінській Росії.

По-друге, президент РФ Володимир Путін не в змозі закрити всі канали і приховати інформацію про втрати російських військових, що доступна в Інтернеті. "Україна публікує найвільнішу в світі інформацію російською мовою, і ці публікації доступні в режимі онлайн, принаймні для тих, хто має доступ до Інтернету", - пише Кузьо.

Путін "кульгає" у досягненні своїх цілей у східній і південній Україні, судячи з рішучості українських патріотів захищати свою територію, і зростанні опозиції до війни в Росії.

Автор нагадує, що в СРСР і в сучасній Росії солдати завдавали собі жахливі каліцтва, щоб тільки уникнути відправки тоді в Афганістан і зараз - у Донбас.

"Пора визнати конфлікт на Донбасі, який привів до тисяч жертв, широкомасштабним руйнуванням і обернув у біженців більш ніж мільйон людей, як першу міждержавну війну в Європі після 1945 року", - резюмує автор.

Читайте також: Над Балтикою засікли вісім військових літаків Росії

Американське видання The Wall Street Journal писала, що Обама не зможе перешкодити територіальних амбіцій Путіна. "Президентство Обами давно було не в ладах з очевидним. Раніше це називали "надією", а тепер всі визнають фарсом", - йдеться в статті американського видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі