Наслідки будуть катастрофічними — німецький військовий командувач про російську ядерну загрозу

Поділитися
Збитки від ядерного вибуху на орбіті складуть трильйони доларів.

Найгірший сценарій, за якого Росія влаштувала би вибух ядерної зброї на орбіті, може стати катастрофічним, заявив командувач Космічним командуванням Німеччини генерал-майор Міхаель Траут, пише Politico.

Виступаючи на паралельному заході Мюнхенської конференції з безпеки, Траут чітко заявив, що  коли йдеться про викриття минулого тижня в Сполучених Штатах інформації про розробку Росією тієї чи іншої форми протисупутникової ядерної зброї, в ситуації "більше запитань, ніж відповідей".

Наразі незрозуміло, чи є така космічна зброя ракетою наземного базування, чи космічним апаратом з ядерним двигуном, здатним знищувати супутники на орбіті.

Найгірший сценарій невибіркового ядерного вибуху в космосі, який випромінює електромагнітний імпульс, що підсмажує супутник на низькій навколоземній орбіті, був би руйнівним для всіх, сказав Траут.

«Якщо хтось наважиться підірвати ядерну зброю у високих шарах атмосфери або навіть у космосі, це буде кінець використання цього глобального надбання [орбіти]», — сказав Траут.

Наслідками атаки може бути перетворення тисяч супутників, які зараз гудуть на орбіті, на мотлох, а також створення щільних полів уламків.

«Ніхто не виживе після такої акції — жоден супутник: ані китайський, ні російський, ні американський, ні європейський. Той, хто мислить раціонально, ніколи не стане використовувати таку зброю», — сказав Траут.

Розміщення ядерної зброї в космосі також суперечило б Договору ООН про космос 1967 року, який забороняє розміщення зброї масового знищення на орбіті, додав він.

«Якщо Росія вдасться до агресії в космосі і виведе з ладу комерційні супутники, то слід очікувати економічного удару, який зачепить всі галузі від банківської до енергетики, і коштуватиме світові трильйони доларів», — вважає Людвіг Меллер, директор Європейського інституту космічної політики.

Минулого року Німеччина офіційно відкрила своє космічне командування, так само, як Франція і Велика Британія. Країни зробили це в рамках зусиль, спрямованих на створення надійного захисту як державної, так і комерційної інфраструктури на орбіті.

У той час як Китай та Індія швидко розвивають свої космічні технології, жорстока війна Росії проти України та її готовність укладати військові аерокосмічні угоди з державами, що потрапили під санкції, такими як Північна Корея та Іран, роблять її нагальною загрозою.

Однак офіційні особи у Вашингтоні намагаються показати  що, незважаючи на дані розвідки, жодної безпосередньої загрози з космосу не існує.

«Хоча прагнення Росії до цієї конкретної можливості викликає занепокоєння, безпосередньої загрози безпецки людей немає. Не йдеться про зброю, яка може бути використана для нападу на людей або спричинити фізичні руйнування тут, на Землі», - сказав радник Білого дому Джон Кірбі. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі