Наскільки «актуальною» є 75-та Генеральна Асамблея ООН — The Guardian

Поділитися
Наскільки «актуальною» є 75-та Генеральна Асамблея ООН — The Guardian
«Найбільшою втратою» для цьогорічного саміту ООН є відсутність особистих зустрічей та імпровізованих бесід.

75-та Генеральна Асамблея ООН значно відрізняється від минулих сесій Організації Об’єднаних Націй, адже внаслідок пандемії коронавірусу, основою Генасамблеї стали відеозвернення, а не «особисті зустрічі», пише британська газета The Guardian.

Жодних «дискусій» під час цьогорічної Генеральної Асамблеї фактично не буде, адже вона являє собою «чергу відеозвернень», записаних світовими лідерами, які висловлюватимуть власну позицію.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш сподівається використати 75-ту Генасамблею ООН як можливість для держав-членів затвердити основні принципи подальшої співпраці.

Однак, проблема полягає в тому, наскільки «потужною та актуальною» є ООН в сучасному світі. Адже пандемія коронавірусу дещо «дестабілізувала єдність держав-членів».

У вівторок після виступу президента Бразилії Жаїра Болсонару відбудеться виступ американського президента Дональда Трампа, потім лідера Туреччини Реджепа Ердогана, китайського лідера Сі Цзіньпіна. Пізніше настане черга російського президента Володимира Путіна.

«Тиждень високого рівня» розпочнеться виступами найбільш «суперечливих» світових лідерів.

Виступи транслюватимуть гігантські екрани.  

Оскільки цьогорічний саміт не передбачає «клопоту з поїздками до Нью-Йорка», більша кількість світових лідерів отримала можливість виступити. Для прикладу, Путін та Цзіньпінь зазвичай «уникали виступів» на самітах ООН.

Екрани транслюватимуть виступи лідерів багатьох країн, але цьогорічна Генеральна Асамблея втратила можливість особистих зустрічей та імпровізованих бесід, які були дуже важливими та цінними.

«Найбільшою втратою» для цьогорічного саміту ООН є відсутність «живих виступів», адже коли лідери виступають перед живою аудиторією, вони націлені на присутніх слухачів. Тоді як відеозвернення президентів країн націлені «на внутрішню аудиторію власних громадян».

Навіть виникає питання про те, скільки світових лідерів дійсно будуть слухати виступи один одного.

Це особливо негативний момент, коли «особиста дипломатична взаємодія» може зникнути.

Одночасно з пандемією коронавірусу, напруга між США та Китаєм стала головною проблемою  у світовій політиці, що також фактично відбирає можливість у Ради Безпеки ООН приймати рішення щодо вирішення «міжнародних криз».

Країни-члени ООН зараз мають різні погляди на вирішення деяких політичних питань та міжнародних конфліктів.

Досить цікавим буде виступ Трампа, адже він спробує наголосити на ролі Америки в світі на фоні осінніх виборів у США.

У травні Трамп оголосив про те, що «розриває всі зв'язки» зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Виникають побоювання, що Трамп піде ще далі, і зменшить фінансування ООН з боку США, якщо ООН відмовиться «йти на поступки».

Трамп заявив журналістам про те, що його промова містить «серйозне повідомлення про Китай».

На думку Гутерреша, важливим досягненням цьогорічного віртуального саміту ООН стане вирішення питання стосовно міжнародної співпраці над розробкою вакцини проти коронавірусу, а також питання розподілу вакцини між країнами.

Ініціатива Covax має на меті забезпечити рівноправний та рівномірний розподіл вакцини між країнами. Наразі 156 країн погодилися на рівномірний розподіл вакцини проти коронавірусу.

Однак, адміністрація Трампа заявила про те, що не буде мати нічого спільного з проектом Covax.

Без сумніву, ООН відіграє важливу роль в міжнародній політиці, але нинішню нестабільну ситуацію в світі Організація Об’єднаних Націй також «відчуває і на собі», резюмує газета.

Раніше повідомлялося, що Трамп знову анонсував появу вакцини проти ковіду до кінця жовтня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі