Наразі немає доказів того, що три збиті у повітрі об'єкти використовувалися для спостереження — Білий дім

Поділитися
Наразі немає доказів того, що три збиті у повітрі об'єкти використовувалися для спостереження — Білий дім © U.S. Secretary of Defense/flickr
Водночас, офіційні особи не виключають такий варіант.

У Білому домі заявили, що наразі немає доказів того, що три збиті за останні дні над Північною Америкою об’єкти вели спостереження. Про це повідомляє FT із посиланням на брифінг речника Ради національної безпеки США Джона Кірбі.

Водночас, Кірбі додав, що  Рада не може виключати можливість шпигунства.  

«Хоча у нас немає конкретних причин підозрювати, що вони вели будь-яке стеження, ми не можемо цього виключити», — підкреслив він.

За словами речника, президент Джо Байден наказав збити невпізнані об’єкти — над Аляскою, територією Юкон у Канаді, та озером Гурон, одним із Великих озер на Середньому Заході США — через ризик для цивільних літаків, а також тому, що він не міг виключити варіант шпигунства.

«Їхня висота була значно нижчою, ніж китайська повітряна куля, це створювало загрозу цивільному комерційному авіасполученню», — сказав Кірбі, пояснюючи рішення збити об’єкти ракетами «повітря-повітря».

На брифінгу для ЗМІ в Канаді в понеділок генерал Пол Прево, очільник Канадського стратегічного об’єднаного штабу, заявив, що збитий у неділю об’єкт був «імовірно повітряною кулею». Раніше генерал Глен ВанХерк, голова об’єднаного американо-канадського командування аерокосмічної оборони Північної Америки (Norad), заявив, що на даний момент він «не готовий описувати цілі як повітряні кулі».

Джерела FT повідомили, що Пентагон дійшов висновку, що два з трьох збитих об’єктів, схоже, були повітряними кулями. Збиття трьох невпізнаних повітряних об’єктів відбулося після того, як 4 лютого реактивний літак F-22 збив велику китайську повітряну кулю біля узбережжя Південної Кароліни, яка пролетіла над американським континентом і затрималася над важливими військовими об’єктами. Вашингтон наполягає, що повітряний корабель, який перевозив корисний вантаж розміром із три шкільні автобуси, був повітряною кулею для спостереження. Пекін стверджує, що це був цивільний аеростат, який проводив метеорологічні дослідження.

Говорячи про об'єкти, збиті з п'ятниці, Кірбі сказав, що США все ще намагаються оцінити, що це було.

«Ми всі повинні бути свідомі щодо складності достеменно ідентифікувати невеликі і по суті нерухомі предмети з літаків-винищувачів, які летять зі швидкістю кілька сотень кілометрів на годину», — сказав він, додавши, що наразі невідомо, кому належать ці об’єкти.

Кірбі повідомив, що США та Канада дізнаються більше про три останні об’єкти після того, як вони зберуть всі уламки.

Американські офіційні особи також заявили, що однією з причин того, що Norad виявляє дедалі більше об’єктів, які становлять потенційну загрозу, є те, що після вторгнення китайського повітряної кулі-розвідника військові перекалібрували свої радари, щоб вони стали більш чутливими.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі