Раніше в США запропонували перейти до наративу, що Косово і Сербія — це Європа, а вчора генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав президента Сербії Александра Вучича і прем’єра Косова Альбіна Курті утриматися від односторонніх дій, сказавши, що KFOR (Міжнародні сили з підтримки миру в Косові) – «напоготові». Відповідний пост з’явився на його сторінці в Twitter після телефонних переговорів з лідерами обидвох сторін.
Зі свого боку Вучич прокоментував у Instagram розмову зі Столтенбергом, і зазначив, що телефоном він вказав, що «Приштина своїми односторонніми кроками брутально порушує Брюссельську угоду» (багатосторонній договір щодо нормалізації відносин між урядами Сербії та Косова. Угода, яка була узгоджена та укладена в Брюсселі під егідою Європейського Союзу, підписана 19 квітня 2013 року).
Вучич написав, що Косово робить це шляхом «зміщення командира сербської поліції», «нелегітимного поводження з номерними знаками» та відмови від створення Союзу сербських муніципалітетів.
"Незважаючи на це, Сербія прагне підтримувати мир і стабільність і залишатиметься відданою цьому", – вважає Вучич.
Натомість прем’єр частково визнаного Косова Курті зазначив у своєму твітері:
“Я згоден, що альтернативи діалогу немає. Нинішня ситуація – це слабка спроба Белграда замінити діалог дестабілізацією. Вони зазнають невдачі: я обіцяю працювати зNATO/KFOR забезпечити безпеку та верховенство права без дискримінації на всій території Республіки Косово”.
5 листопада представники сербів подали у відставку в органах місцевого самоврядування на півночі Косово, в суді, поліції, уряді та парламенті, передає балканська служба Радіо Свобода.
Рішення було прийнято після того, як влада Косова почала реалізацію плану перереєстрації транспортних засобів з номерними знаками, виданими владою Сербії.
Через це регіонального очільника поліції півночі Ненада Джурича відсторонили, після чого інші поліцейські з півночі також подали у відставку, а представники сербської громади залишили установи Косова.