Борель оголосив про врегулювання чергового стрибка напруженості між Сербією та Косово

Поділитися
Борель оголосив про врегулювання чергового стрибка напруженості між Сербією та Косово
Лідери Сербії та Косова домовилися про вільне пересування громадян через кордон, заявляє голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.  

Як заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, у ході переговорів за участю ЄС Сербія погодилася не вимагати спеціальних документів для в'їзду в країну власників косовських посвідчень особи, а влада Косова симетрично погодилася не вводити такі документи для громадян Сербії.

"Косовські серби, як і всі інші громадяни, зможуть вільно подорожувати між Косово та Сербією, використовуючи свої посвідчення особи", - наголосив Боррель. Він також уточнив, що ЄС отримав відповідні гарантії від прем’єр-міністра Косова Альбіна Курті.

Глава дипломатії ЄС назвав цю угоду "європейським рішенням" та привітав лідерів Сербії та Косова з врегулюванням конфлікту.

Напруженість між Сербією та Косово загострилася наприкінці липня, коли Пріштіна вирішила запровадити тимчасові документи, які при в'їзді мають отримувати громадяни Сербії. Крім того, косовським сербам було наказано перереєструвати автомобілі та замінити номерні сербські автомобільні номери на косовські.

На знак протесту косовські серби звели барикади, а влада Сербії пригрозила застосуванням сили. Влада Косова відклала введення нових правил до 1 вересня. Переговори президента Сербії Александара Вучича та прем'єр-міністра Косова Альбіна Курті за посередництва ЄС у середині серпня завершилися безрезультатно.

У 2008 році Республіка Косово, переважна більшість населення якої складають етнічні албанці, в односторонньому порядку проголосила незалежність від Сербії. Її визнали багато європейських держав, включаючи Німеччину, а також США. Белград вважає Косово своєю автономною провінцією і незалежність Пріштіни не визнає. Позицію Сербії поділяють Росія, більшість пострадянських держав, а також п'ять країн ЄС, Китай та Індія.

Сербія прагне вступу до ЄС і у зв'язку з цим зобов'язалася нормалізувати відносини з Косово. З 2013 року Белград і Пріштіна намагаються врегулювати відносини за посередництва ЄС.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі