Про це пише Bloomberg, додаючи що США і Росія конфліктують через російське вторгнення в Україну, її втручання в громадянську війну в Сирії, а також через американські обвинувачення на адресу Кремля у спробі вплинути на вибори в Америці.
Найсвіжішим сигналом неспроможності ООН функціонувати було вето Росії, накладене на французький проект резолюції, який пропонував заборони бомбардування у польоти військової авіації над містом Алеппо. Документ здобув підтримку 11 з 15 членів Ради безпеки, але посол Росії Віталій Чуркін все одно назвав його "марною тратою часу".
"Втрата довіри між великими державами щодо Сирії серйозна, і її буде тяжко повернути. Існує занепокоєння, що нинішня горезвісна напруга навколо Сирії може поширитися на обговорення інших проблем, ускладнивши дії ООН", - сказав член Європейської ради з закордонних справ Річард Гован.
Видання зауважує, що справи в ООН йшли не завжди так погано. Атмосфера співпраці, яка панувала в організації кілька років до цього, допомогла досягти угоди з Іраном про його ядерну програму, а також укласти Паризьку угоду щодо зміни клімату. Однак нинішня напруга загрожує підривом дипломатії у вирішенні таких проблем у Ємені, Бурунді, Судані, а також загроз з боку КНДР.
Як повідомлялося, минулого тижня Франція представилапроект резолюції в Радбезі ООН, який пропонував ввести безпольотну зону над Алеппо, однак документ не був прият у зв'язку з вето з боку Росії. Не був також прийнятий і проект РФ, який передбачав підтримку ініціативи спецпосланця генерального секретаря ООН по Сирії Стефана де Містури з виведення бойовиків "Джебхат ан-Нусри" з Алеппо.
Пізніше стало відомо, що Франція хоче попросити суд в Гаазі розслідувати військові злочини Росії в Сирії.
Також нещодавно на засіданні Радбезу ООН посол Великобританії в ООН Метью Рикрофт звинуватив Росію в застосуванні бомб, які зазвичай використовують для знищення військових бункерів, проти мирного населення Алеппо.