За заявою представника КНР при ООН Чжана Цзюня у відповідь на критику президента США Джо Байдена на адресу глави КНР Сі Цзіньпіна за його відсутність на кліматичному саміті в Глазго, вирішення проблеми глобальної зміни клімату потребує реальних дій, а не просто гасел та проведення масових заходів. Про що Цзюнь написав у Twitter.
Додамо, що Китай, Росія та Індія, які також входять до п'ятірки найбільших емітентів метану, не підписали зобов'язання скоротити викиди потужного парникового газу метану на 30% до 2030 року.
"Реагування на зміну клімату вимагає незламної рішучості та послідовних дій, а не порожніх гасел, що не зазнає змін політики, розкішних кортежів та багатолюдного оточення, і навіть безвідповідального ризику зараження" - написав він.
Цзюнь сказав, що Китай уже оголосив про свій план дій та політичні цілі, нагадавши, що на відміну від Сполучених Штатів ніколи не виходив з Паризької угоди щодо клімату.
"Уряд США має сумлінно виконувати свої зобов'язання та вживати конкретних заходів щодо скорочення викидів, а не намагатися відвернути увагу та звинувачувати інших", - заявив Чжан Цзюнь.
На кліматичному саміті ООН майже 90 країн приєдналися до зусиль США та ЄС щодо скорочення викидів потужного парникового газу метану на 30% до 2030 року порівняно з рівнем 2020 року. Цей договір спрямований на боротьбу з однією з основних причин зміни клімату та глобального потепління, повідомив високопосадовець адміністрації Байдена.