Американський генерал застеріг від можливого введення російських миротворців у Нагірний Карабах

Відео
Поділитися
Генерал упевнений, якщо російські війська увійдуть в регіон, вони звідти вже не вийдуть

Безпека в районі Нагірного Карабаху не буде гарантована, якщо там з'являться так звані російські «миротворці», сказав командувач Збройними силами США в Європі в 2014-17 роках генерал-лейтенант Бенджамін Ходжес на Київському безпековому форумі.

Сьогодні прем'єр Вірменії Нікол Пашинян вже висловився на користь введення російських миротворців у Нагірний Карабах.

«Це важливий стратегічний регіон. Повітря, енергетичні мережі, наземне сполучення – якщо ми хочемо забезпечити безпеку цих каналів, щоб їх елементарно не захопили і не підірвали росіяни, нам треба зробити так, щоб російські «миротворці» не з’явились у Нагірному Карабаху. Нам треба убезпечити цю територію від втручання Росії. Бо якщо вони прийдуть туди, то вже звідти не підуть», - сказав американський військовий.

Генерал-лейтенант сподівається на швидке і мирне врегулювання конфлікту.

«Я сподіваюсь, що конфлікт буд вирішено мирним шляхом через мирне посередництво. Вбито багато людей, багато сімей втратили свої домівки. Кремль чекає, як далеко зайде Азербайджан. Кремль дає зброю обом сторонам. Росія має бази у Вірменії. І Туреччина відіграє велику роль, підтримуючи Азербайджан. Сподіваюсь, що США буде відігравати важливу роль. Сьогодні Помпео буде зустрічатися з главами МЗС Вірменії і Азербайджану. Ми не хочемо, щоб у тому регіоні був конфлікт і з’явилися російські війська», - сказав він. «Весь підхід Кремля полягає у тому, щоб створити привід для своїх дій. Як ми знаємо, ситуація в Україні, Грузії і Білорусі проходила за одним сценарієм: спочатку все виглядало як гуманітарна криза, в яку надалі втручалась Росія».

17 жовтня Вірменія і Азербайджан домовились про нове гуманітарне припинення вогню з 20:00 за Гринвічем (00:00 неділі, 18 жовтня). Під час дії перемир'я планувалося виведення з поля бою поранених військових за посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Це вже друга спроба досягти сталого режиму тиші від початку загострення карабахського конфлікту вранці 27 вересня. Однак її спіткала доля першої (з 10 жовтня) - перемир'я було зірвано в перші ж години, сторони конфлікту звинувачують у зриві одна одну.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірнокарабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану – знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.

Цього разу Баку почав наступ в Нагірному Карабасі, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в статтях Володимира Кравченка «Осіннє загострення» та «Позиційні бої не місцевого значення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі