Над Трампом нависли надто серйозні підозри, щоб республіканці закрили на них очі - WP

Поділитися
Над Трампом нависли надто серйозні підозри, щоб республіканці закрили на них очі - WP Республіканцям варто об'єктивно підійти до проблем Трампа.
Республіканець, який брав участь у розгляді імпічменту Клінтона, пише, що обвинувачення проти Трампа сьогодні значно серйозніші.

Спікер Палати представників Пол Раян стверджував минулого тижня, що якби президентом був демократ, у палаті не говорили б про імпічмент. Але він добре знає, що це не так.

Якби директор ФБР Джеймс Комі розлютив би президента Гілларі Клінтон тим, що відновив би розслідування щодо її приватного поштового сервера, а вона його за це звільнила, республіканці підняли б шум. І це було б правильно.

Про це пише республіканець і колишній член Палати представників від Південної Кароліни Боб Інгліс на сторінках лояльної до Демократичної партії газети Washington Post.

Він нагадує, що насправді Дональд Трамп переміг на виборах, а коли Комі почав розслідувани російське втручання у процес, Трамп звільнив його. І в цій ситуації республіканці чомусь лише ниють замість того, щоб піднімати шум. Голова Республіканського національного комітету навіть закликав запинити всі розслідування про можливу співпрацю команди Трампа з Росією. І це серйозна проблема.

"Я був членом юридичного комітету Палати представників, який почав розгляд імпічмента президента Білла Клінтона. На основі інформації від незалежного радника Кеннета Старра ми дійшли висновку, що президент збрехав під присягою. Ми написали статтю про імпічмент, а більшість у Палаті представників погодилася з нашими висновками. Сенат пізніше вирішив, що порушенням було не достатньо серйозним, щоб звільняти президента. Суспільний осуд чи догана можуть бути більш розумними. Та попри все, Клінтона притягнули до відповідальності за на багато менше порушення, ніж те, з яким ми маємо справу зараз", - пригадує республіканець.

Він додає, що зараз ще не час писати статтю про імпічмент президента. Але варто докласти усіх зусиль до завершення розслідування щодо втручання Росії у американські вибори і при цьому відкласти манеру "винагороджувати друзів і карати ворогів".

Тим часом, німецьке видання Sueddeutsche Zeitung писало, що процес "демонтажа" Трампа почався. Якщо республіканці у Палаті представників і Сенаті проявлять хоча б половину того бажання докопатися до істини, як у часи Білла Клінтона, "процедури імпічменту не уникнути".

Лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало, що екс-директор ФБР детально описав, як Трамп тиснув на нього. Згідно з письмовими свідченнями Джеймса Комі, він дев'ять разів особисто розмовляв з президентом. Під час розмов Трамп вимагав від нього відданості і закриття розслідувань проти Майкла Флінна, а також щодо втручання Росії у американські вибори.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі