Угода, якию Ватикан де-факто визнав Палестину, офіційно набула чинності.
Про це з посиланням на Святий Престол інформує агентство Reuters.
За інформацією агентства, Ватикан підписав свою першу угоду з "Державою Палестина" в червні минулого року, коли закликав до прийняття заходів з метою припинення конфлікту між Ізраїлем і Палестиною і підтримав поділ спірних територій між двома державами.
"...Святий Престол і Держава Палестина повідомили один одному що процедурні вимоги для набуття (угодою) чинності були виконані", - зазначили у Ватикані.
У 2012 році Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію, якою визнала Палестину державою-спостерігачем. Ватикан, який має аналогічний статус, схвалив це рішення. У жовтні 2014 року Швеція визнала Палестину, що призвело до загострення відносин між Стокгольмом і Ізраїлем.
При цьому Ізраїль назвав угоду Ватикану поспішним кроком, який може пошкодити мирним переговорам і вплинути на дипломатичні відносини між країнами.
Як зазначає Reuters, Папа Франциск хоче грати більшу дипломатичну роль на Середньому Сході, звідки втекли багато християн через конфлікти в Сирії, Іраку та інших країнах.
"Угода ... стосується важливих аспектів існування і діяльності палестинської церкви, водночас підтверджуючи підтримку переговорів і мирного вирішення конфлікту в регіоні", - зазначили у Ватикані.
Як писало DT.UA, у минулому році завдяки позиції Вашингтона Рада Безпеки ООН відхилила резолюцію про конкретні строки припинення окупації Ізраїлем палестинських територій і створення палестинської держави.
Детальніше про ситуацію в Палестині читайте в статті Рідні Палестини Володимира Кіма для "Дзеркала Тижня. Україна".