На засіданні ОБСЄ представник США закликала Росію пояснити свою військову активність

Поділитися
На засіданні ОБСЄ представник США закликала Росію пояснити свою військову активність © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Росія запевняє, що війська на їх території "не загрожують безпеці інших держав".

Представник США Кортні Австріан на засіданні постійної ради ОБСЄ закликала Росію пояснити свою військову активність на кордоні з Україною, пише "Радіо Свобода" з посиланням на аудіозапис засідання, який знаходиться в їх розпорядженні.

Американська представниця звернула увагу, що Росія "намалювала картину" погіршення ситуації в Донбасі ще до того, як ситуація справді погіршилася. "Попри намагання Росії переконати нас, немає жодних доказів, що Київ планує широкомастштабну воєнну операцію. Менше впевненості стосовно Москви", – сказала вона.

За даними США, Україна не вживала дій, щоб спровокувати Росію на ескалацію напруги.

Представниця Сполучених Штатів звернула увагу, що Росія, якщо має занепокоєння через війська США чи НАТО в Європі, може надати запит на додаткову інформацію у відповідності до положень Віденського документа 2011 року.

Український представник Євген Цимбалюк поцікавився в російської сторони, коли військові та техніка повернуться на свої початкові місця розміщення та чому Росія не повідомила про свої військові навчання у відповідності до Віденського документа. Представник України згадав про слова міністра оборони Росії Сергія Шойгу, який заявив, що Росія перекинула в західну частину країни дві армії та три з’єднання Повітряно-десантних військ у відповідь "на загрозливу для Росії військову діяльність НАТО".

Представниця Росії Юлія Жданова заявила, що її країна "не веде будь-якої військової діяльності, про яку необхідно надавати інформацію в межах Віденського документа". Вона вважає, що країни Заходу, підтримуючи Україну, беруть на себе відповідальність "за авантюристський курс київського режиму".

Представниця Москви просить ОБСЄ "не закликати Росію згорнути військове нарощування на своїй же території (причому якого фактично немає)", а змусити Київ "утриматися від мілітаристської риторики і кривавої та самогубної авантюри".

Нагадаємо, що Росія стягує війська до кордону з Україною під виглядом підготовки до навчань "Захід-2021". Одночасно з цим активізувалися російські контингенти в Білорусі, окупованому Криму, Придністров'ї та акваторії Чорного і Азовського морів. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи 30 березня в Верховній Раді, вказав на високу ймовірність російського вторгнення.

Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.

Європейське командування Армії США привело війська в бойову готовність, посли держав НАТО провели надзвичайну сесію.

Офіційні спікери РФ почали погрожувати Україні "незворотними наслідками" і "початком кінця". Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншим країнами. Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у ході розмови з президентом Росії Владіміром Путіним закликала його до деескалації, але в Кремлі про це промовчали.

9 квітня відбулась серія телефонних розмов між держсекретарем США і керівниками МЗС України, Німеччини та Франції. Ентоні Блінкен закликав Німеччину і Францію активніше підтримувати Україну. А також запевнив, що ескалація агресії проти України призведе до серйозних наслідків для Росії.

Держави-члени ОБСЄ засудили дії Кремля. Керівники МЗС G7 закликали Росію припинити провокації на кордоні, а також відзначили стриманість України.

13 квітня президент США Джо Байден під час телефонної розмови з Володимиром Путіним закликав його до деескалації та запропонував зустрітися найближчими місяцями.

14 квітня стало відомо, що Росія перекинула в тимчасово окупований Крим до 25 тисяч військових на додаток до тих, які вже перебували на півострові. Представник Місії США в ОБСЄ Кортні Австріан на засіданні Форуму зі співробітництва в галузі безпеки і Постійної ради у Відні повідомила, що чисельність російських військових досягла 31,5 тисяч осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі