Про це пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, нагадуючи про лист голови Єврокомісії Жана-Клода Юнкера російському президенту з привітаннями з нагоди перемоги на "виборах".
"Нашою спільною метою повинне стати відновлення панєвропейського порядку в сфері безпеки. Я сподіваюся, що ви використаєте ваш четвертий термін для досягнення цієї мети. Я завжди буду партнером у цій справі", - написав Юнкер Путіну.
Проблема в тому, що Путін, безумовно, використає свій четвертий термін для досягнення такої цілі. І можна точно про це сказати, тому що він переслідував її під час попередніх трьох термінів і фейкового президентства Дмитра Медведєва. Однак, в уявленнях Путіна цей "панєвропейський порядок у сфері безпеки" значить дещо інше. Російський президент і його поплічники говорити проце знову і знову.
Цей "порядок" в російському розумінні означає наділення Москви так званою "привілейованою сферою впливу" на пострадянському просторі.
"Це те, що фактично було б Ялтинською конференцією 21 століття. Це означало б, що Захід визнає умовним суверенітет України, Грузії і Молдови. Що сусіди Росії будуть приречені на те, щоб стати російськими колоніями. Захід дійсно хоче бути партнером у такій справі?" - пише Вітмор.
Головний представник Європарламенту на переговорах про Brexit Гі Вергофстадт теж розкритикував лист Юнкера російсьому президенту. Він наголосив, що привітання автократу зовсім не доречні. Натомість Європі потрібна колективна оборонна стратегія проти Росії. Ця нова стратегія повинна показати Путіну, що його порушення міжнародного права будуть мати чіткі наслідки.