В державах ЄС 23-26 травня відбулися вибори депутатів Європарламенту. Перед голосуванням у багатьох аналітиків були побоювання щодо того, що популісти і євроскептики можуть отримати значну кількість місць у ЄП. Однак "революція" антиєвропейських та проросійських сил не відбулася, пише виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" Олександр Сушко у статті для DT.UA.
""Революції" антиєвропейських/проросійських сил не трапилось. Ультраправі істотно поліпшили свій результат лише в одній країні – Італії, віце-прем'єр якої, відкритий симпатик Путіна Маттео Сальвіні, впевнено перебрав у Ле Пен лідерство на цьому фланзі європейської політики", - зазначає експерт.
Автор додає, що в багатьох країнах ультраправі сили отримали результати, які істотно нижче очікуваних.
"Ле Пен у Франції теж виступила непогано, випередивши на один відсоток коаліцію Макрона, однак її результат є навіть трохи гіршим, аніж у 2014 році (22 депутати замість 23-х). Зовсім провалилась ультраправа Партія Свободи в Нідерландах, не отримавши жодного мандата в ЄП ... Істотно нижчий від очікуваного результат (17%) отримали австрійські ультраправі зі "Свободи" після нокдауну, спричиненого публікацією відеозапису "переговорів" одного з лідерів партії віце-канцлера Австрії (на той момент) Хайнца-Крістіана Штрахе з "представницею російського олігарха" на острові Ібіца у 2017 році", - пише Сушко.
Детальніше про підсумки виборів до Європейського парламенту та їхнє значення читайте у статті Олександра Сушка ""Європейський Союз - це важливо": що показали результати виборів до Європарламенту?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".