Китай проводить військові навчання в Південно-Китайському морі, які співпали з візитом президента США Джо Байдена до Південної Кореї та Японії. Управління морської безпеки в провінції Хайнань повідомило, що навчання почалися в четвер 19 травня і триватимуть до понеділка, 23 травня, пише Associated Press.
Зазначається, що під час навчань цивільним та іншим невійськовим кораблям заборонено входити в зону маневрів.
Китай претендує на Південно-Китайське море практично повністю, а вирішальний водний шлях став потенційною точкою конфлікту в Азії.
Повідомляється також, що з початку місяця перший китайський авіаносець «Ляонін» проводить місію в Японському морі, яку Міністерство оборони Китаю назвало «звичайною підготовкою», спрямованою на підвищення продуктивності, яка «відповідає міжнародним законам і міжнародній практиці».
Китай також направив у цей район два бомбардувальники H-6, які мають ядерну зброю, повідомляють китайські ЗМІ.
Перебуваючи в Японії, Байден зустрінеться з лідерами Індо-Тихоокеанського стратегічного альянсу, відомого як QUAD, групи, який включає Австралію, Індію та Японію.
Чотири країни поділяють занепокоєння з приводу зростання регіональної напористості та все більш боєздатних збройних сил Китаю.
Пекін розглядає альянс як частину зусиль США, спрямованих на перешкоджання його економічному та політичному підйому, а також підриву його спроби змусити Тайвань прийняти владу Китаю.
У середу міністр закордонних справ Китаю Ван І розкритикував «негативні кроки Вашингтона і Токіо проти Пекіна» під час відеорозмови з міністром закордонних справ Японії Йосімаса Хаяші.
«Увагу та пильність викликає той факт, що ще до того, як американський лідер вирушив на зустріч, так звана спільна японсько-американська антикитайська риторика вже піднімає пил», – сказав Ван І.
Російсько-українська війна упродовж трьох місяців була ключовим зовнішньополітичним питання, над яким зосереджено працювала вся адміністрація Байдена. Проте, на тлі останніх провокацій з боку Північної Кореї та показової демонстрації сили Китаєм, президент США повертається до свого стратегічного зовнішньополітичного курсу.
В адміністрації Байдена запланували дві зустрічі з ключовими партнерами в регіоні: Південною Кореєю та Японією. Ці візити покликані зміцнити партнерські відносини в момент глобальної нестабільності, пише CNN.