Рейтинг схвалення діяльності президента РФ Володимира Путіна у кінці березня досяг нового максимуму - 82,3%. Про це свідчать дані опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД).
Як зазначають соціологи, такий високий рівень схвалення роботи російського президента зафіксовано, в першу чергу, у зв'язку з анексією Криму і важкою ситуацією в Україні (ці події назвали головними за минулий тиждень 71% респондентів).
Схвалення діяльності президента РФ продовжує зростати другий місяць поспіль. За останній тиждень, згідно з опитуваннями ВЦВГД, рейтинг Путіна зріс з 75,7% до 82,3%, а з початку року - на чверть (з 60,6% у січні до 74,4% у березні).
Таким чином, зазначають у центрі вивчення громадської думки, даний показник наблизився до значення шестирічної давності (82,9% у лютому 2008 року).
У той же час, криза в Україні призвела до зниження рейтингу президента США Барака Обами. За даними соціологічного опитування, проведеного агентством Associated Press, його діяльність схвалюють лише 41% американців - це найнижчий показник за весь період його перебування на посаді голови держави.
Раніше рейтинг Обами коливався на рівні 50%, незважаючи на критику з боку республіканців, які вважали, що глава Білого дому "недостатньо демонструє силу США за кордоном".
Тактику Обами у зв'язку з подіями в Україні - спробу ізоляції Росії від зовнішнього світу з допомогою санкцій - схвалюють дев'ять із десяти опитаних американців. З них приблизно половина (переважно демократи і їхні прихильники) вважають санкції адекватними ситуації, ще половина (республіканці і їхні прихильники) вважають, що їх необхідно посилити. !zn
Читайте також:
Україна на Генасамблеї ООН наполягатиме на демілітаризації Криму
Росіяни переправляють на північ Криму захоплені українські танки
Швейцарія допоможе ЄС і США покарати Росію за Крим
Росія має намір повернути до Криму морську ракетоносну авіацію