Країни Східної Європи чекають нові хвилі протестів, стверджують деякі аналітики.
Журналісти Euronews у своєму сюжеті відзначають, що за недавніми протестами проти влади стоять активні в соціальному плані люди, добре знайомі з інтернетом.
Угорщині, Румунії чи Болгарії загрожує політична дестабілізація та соціальні конфлікти, вважають вони. На вулиці вже вийшли тисячі протестуючих проти неміцних традиційних політичних партій і роз'їдених корупцією держінститутів.
Так, в Румунії і за її межами не стихали обурення проблемами з голосуванням експатріантів.
В Угорщині спусковим гачком протистояння стали спроби кабінету Віктора Орбана ввести податок на інтернет-трафік. Ці протести вилилися в більш широку кампанію з вимогою відставки уряду - так, в Будапешті на "День гніву" у понеділок вийшли понад 10 тисяч чоловік.
Багаточисельні демонстрації змусили піти у відставку попередній уряд Болгарії: тисячі людей протестували проти високих цін на електрику і проти корупції. Нинішня коаліція, що вимушена протистояти масштабним соціальним і економічним проблемам, також опинилася під загрозою.
"Ряд експертів стверджують, що і ці хвилювання вписуються в тенденцію, що намічається в екс-комуністичній Східній Європі: використання соціальних медіа не дозволяє одній групі або індивіду захопити занадто багато влади", - зазначають журналісти.