Лідери країн "Великої сімки" під час саміту, який відбудеться 24-26 серпня обговорять проблематику гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, передає "Укрінформ". Відповідні рекомендації лідерам країн G7 представлять співголови Ради "Великої сімки" з гендерної рівності нобелівські лауреати Надія Мурад та Деніс Муквеге.
"Понад 2,5 млрд дівчат та жінок у всьому світі страждають через дискримінаційні закони та недостатність правового захисту. Дії багатьох сміливих дівчат і жінок порушили тишу і наголосили на нагальній необхідності сильних і рішучих дій. Рада закликає лідерів G7 бути такими ж рішучими та сміливими, як дівчата і жінки щодня", - зазначили у Раді G7 з гендерної рівності.
Серед основних рекомендацій – припинення насильства за гендерною ознакою, забезпечення для дівчат і жінок умов для здобуття належної освіти та медичного обслуговування, розширення їхніх прав та можливостей, гарантування рівності між жінками та чоловіками у публічній діяльності. Також відповідні рекомендації цього тижня представлять президенту Франції Еммануелю Макрону.
Раду "Великої сімки" з гендерної рівності створив минулого року канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо, коли в G7 головувала Канада. Зараз до складу Ради входять 35 членів, серед яких нобелівські лауреати, представники неурядових організацій, міжнародних організацій та приватних компаній, а також урядовці, журналісти, митці.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп вчергове висловився на підтримку ідеї щодо повернення Росії до "Великої вісімки", з якої її виключили у 2014 році через анексію Криму та розв'язування війни в Донбасі. Таку ідею підтримав Еммануель Макрон та заявив, що РФ варто запросити на саміт в 2020 році.
У червні минулого року на саміті G7 в Канаді Трамп уже піднімав питання відновлення G8 з участю Росії, проте інші країн клубу не підтримали його позицію.
Напередодні президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що повернення Росії до G8 і поліпшення відносин з ЄС залежатимуть від успішності врегулювання "української кризи".