Дві абсолютно протилежні позиції щодо майбутного Європи зіштовхнуться сьогодні, коли канцлер Німеччини Ангела Меркель зустрінеться з найбільш впливовим політиком у Польщі 3.
Про це пише Financial Times, нагадуючи, що відносини між Варшавою і Берліном суттєво погіршилися відколи партія "Право і справедливість" Качинського прийшла до влади. Ці півтора роки візначилися злісною польською критикою Брюсселя і Берліна.
Меркель під тиском німецьких депутатів, які вимагають від неї називати речі своїми іменами. В Берліні від неї чекають, що вона попередить Качинського про шкідливість його поведінки для демократії і польських відносин з європейськими партнерами. Зокрема, йдеться про скорочення незалежності системи юстиції і свободи преси. Крім того, очікується, що вона нагадає польському політику, що відносини Варшави з ЄС - найкращий спосіб захиститися від агресії Росії, особливо після початку президенства Дональда Трампа в США, який не дуже прихильно ставиться до НАТО і Європи.
Видання нагадує, що Качинський формально не обіймає жодної посади в уряді. Але він дозволяє собі диктувати польську політику як голова найбільшої партії у парламенті. Він став найзапеклішим критиком всередині ЄС. Він хвалив Brexit і перемогу Трампа як підтвердження його власної відмови від ліберального істеблішменту. Під час зустрічі з Меркель він буде вимагати більш рівноправних двосторонніх відносин і підтримки його закликів до реформування ЄС.
В часи уряду від партії "Громадянська платформа" відносини між Польщею і Німеччиною були одними з найсильніших в союзі. Це частково пояснювалося тим, що Варшава підтримувала глибшу інтеграцію в рамках ЄС, посилюючи вплив Брюсселя. Але Качинський зайняв протилежну позицію, засуджуючи Берлін за пропозицію розподілити біженців між країнами ЄС. Крім того, він звинувачував Берлін у використанні Єврокомісії для втручання у внутрішню політику Польщі.
Вчора Ярослав Качинський заявив, що з Бандерою Україна до Євросоюзу не ввійде. При цьому Голова "ПіС" заявив, що українці "перевершили німців у жорстокості проти поляків". Також Качинський заявляв, що майбутнє українсько-польських відносин знаходиться під питанням через формування Україною своєї історичної легітимності на основі традиції УПА.