Росія використовує енергетичні ресурси як інструмент політичного впливу, написав верховний представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель.
"Ми повинні продовжувати виявляти твердість і єдність у своїх відповідях і зміцнювати нашу власну безпекову та оборонну політику. На карту поставлені принципи, що лежать в основі порядку європейської безпеки", - написав він.
Військове нарощування російських військ на кордоні з Україною у поєднанні з ескалацією погроз та підривних дій, спрямованих проти України, останніми тижнями домінували у міжнародних новинах та дипломатії. Вони викликали хвилю активності на всіх рівнях і всіх форумах: у «Великої сімці», НАТО, ОБСЄ, а також на двосторонньому рівні.
Логічно, що це також було у центрі зовнішньої політики ЄС цього тижня, першого понеділка, коли зустрілися міністри закордонних справ ЄС; на дебатах у Європейському парламенті у вівторок, на саміті Східного партнерства у середу та у Європейській раді у четвер.
"Багато хто вважає, що відмова збільшити обсяги експорту в Європу або заповнити сховища, що належать "Газпрому", - це засіб для чинення тиску на ЄС", - повідомив Боррель.
Не всі країни Євросоюзу підтримують швидку підготовку жорстких обмежень проти Росії на випадок, якщо вона все ж таки зважиться на вторгнення в Україну. Є низка держав, які виступають за зосередження на діалозі з Москвою, який має передувати обмеженням та іншим покаранням.