На інавгурацію Путіна поїдуть представники шести країн ЄС. ЗМІ опублікували список

Доповнено
Поділитися
Одна з країн відмовилась в останній момент.

Сполучені Штати Америки та більшість країн ЄС бойкотуватимуть церемонію інавгурації Владіміра Путіна, який ще на шість років вирішив стати «президентом» РФ. Однак, деякі країни Євросоюзу все ж надішлють своїх представників на це дійство. Спочатку Reuters писало, що на інавгурації будуть присутні представники семи держав ЄС. Однак, за даними «Радіо Свобода», таких країн все ж буде шість.

В Reuters зазначили, що різна дипломатична реакція країн підкреслила розбіжності щодо поведінки із господарем Кремля більш ніж через два роки після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. За словами одного із високопоставлених чиновників РФ, на інавгурацію запросили представників всіх іноземних дипломатичних місій, які присутні в Москві.

Представники Євросоюзу заявили, що посол альянсу не буде присутнім на цій церемонії. І така позиція відповідає більшості країн ЄС. Однак, за словами європейського дипломата, пише Reuters, 20 країн-членів ЄС бойкотуватимуть це дійство, але очікується, що сім країн все ж надішлють своїх представників. Серед цієї сімки – Франція, Угорщина та Словаччина.

Однак згодом у «Радіо Свобода» повідомило, що отримало перелік країн ЄС, які відправлять своїх представників до Путіна:

  • Франція;
  • Угорщина;
  • Словаччина;
  • Греція;
  • Мальта;
  • Кіпр.

За даними видання, серед них ще мала бути Бельгія. Однак зранку, 7 травня, Міністерство закордонних справ країни повідомило, що їх представник не братиме участі в церемонії.

Нагадаємо, раніше Reuters повідомило про те, що Франція, на відміну від низки європейських країн, відправить свого посла на так звану «інавгурацію» російського диктатора Владіміра Путіна. Це суперечить позиції, яку зайняли раніше Німеччина, Велика Британія, Естонія, Латвія, Литва, Чехія та Вірменія, які публічно заявили, що не братимуть участі у церемонії.

МЗС України напередодні так званої «інавгурації» заявило, що Україна не бачить правових підстав для визнання Путіна демократично обраним і легітимним президентом Російської Федерації та закликало інші держави не визнавати результати російських псевдовиборів. 

Путіну необхідне міжнародне визнання результатів «виборів». Це посилює його позиції на переговорах із Заходом. Про те, що буде після «президентських виборів» у Росії, пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Путін виграв вибори в Путіна. Що далі?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі