Міністерство закордонних справ України виступило заявою напередодні так званої «інавгурації» Владіміра Путіна після так званих «виборів Путіна» у березні. Церемонія запланована на 7 травня.
«У такий спосіб російська влада намагається створити для усього світу і своїх громадян ілюзію законності майже довічного перебування при владі людини, яка перетворила РФ на державу-агресора, а правлячий режим – на диктатуру», – йдеться у заяві МЗС.
У МЗС підкреслили, що під час проведення так званих «виборів», Росія порушила положення численних міжнародних документів й насамперед Статут Організації Об’єднаних Націй, Декларацію про принципи міжнародного права, Женевську Конвенцію про захист цивільного населення під час війни, Заключний акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі, а також десятки резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.
«Брутальним порушенням загальновизнаних норм та принципів міжнародного права стала незаконна організація так званого виборчого процесу на тимчасово окупованих Російською Федерацією суверенних територіях України – частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі – зі свідомим залученням погрозами і шантажем до участі у ньому мільйонів громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях або під примусом були переміщені на територію РФ», – заявили в МЗС.
У міністерстві зауважили, що пропагандою та маніпуляціями кремлівський режим використовує участь виборців і підсумки «голосування» для виправдання військового вторгнення в Україну.
«Виходячи з викладеного, а також враховуючи чинний ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Владіміра Путіна, Україна не бачить правових підстав для його визнання демократично обраним і легітимним президентом Російської Федерації… Закликаємо іноземні держави, міжнародні організації та громадськість слідувати цьому прикладу, не визнавати результати російських псевдовиборів і легітимності російського диктатора Владіміра Путіна, надалі протистояти організованій ним руйнації системи верховенства права та загальновизнаних демократичних цінностей, а також продовжувати дієву підтримку народу України у боротьбі проти російської агресії, яка створює загрозу для європейської і світової безпеки, миру та стабільності», – заявили в МЗС.
Нагадаємо, країни ЄС, включаючи Німеччину, Францію та Італію, поставили під сумнів легітимність «перемоги» Путіна, а багато лідерів засудили проведення «виборів». Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан став єдиним винятком.
Путіну необхідне міжнародне визнання результатів «виборів». Це посилює його позиції на переговорах із Заходом. Про те, що буде після «президентських виборів» у Росії, пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Путін виграв вибори в Путіна. Що далі?»