На "Фукусімі" підвищили рівень радіаційної небезпеки

Поділитися
На "Фукусімі" підвищили рівень радіаційної небезпеки © nbcnews.com
На АЕС "Фукусіма" виявили досить високий рівень радіації, щоб людина могла отримати п'ятирічну дозу за годину.

Японська влада підвищуює рівень радіаційної небезпеки після витоку щонайменше 300 тонн радіоактивної води в ґрунт з одного з резервуарів японській АЕС "Фукусіма". Витік тепер кваліфікують як "серйозний інцидент" третього рівня.

Раніше витік, виявлений у понеділок, 18 серпня, оцінили як інцидент першого рівня, тобто найменш серйозний за міжнародною шкалою ядерних подій (INES). За шкалою INES у ядерних подій є сім рівнів небезпеки, починаючи від нульового - "незначний з точки зору безпеки". Події першого-третього рівнів позначаються як "інциденти", тоді як для четвертого-сьомого рівнів використовується термін "аварія".

Радіоактивне випромінювання від води, що витекла з резервуара, становить 100 мілізівертів на годину. "Сто мілізівертів на годину - це еквівалент верхньої межі сумарної дози опромінення для працівників ядерної сфери за п'ять років. Тобто можна сказати, що ми виявили досить високий рівень радіації, щоб людина могла отримати п'ятирічну дозу за годину", - сказав генеральний менеджер TEPCO Масаюкі Оно.

В останні місяці на "Фукусімі", сильно пошкодженій після землетрусу і цунамі в 2011 році, сталася серія витоків і перебоїв з енергією. У аварії 2011 року був сьомий рівень небезпеки.

У липні компанія-оператор станції TEPCo вперше визнала, що радіоактивні підземні води пробили пролом в бар'єр і потрапляють у море, але заявила, що вживає заходів для припинення витоку.

На прес-конференції у вівторок представник TEPCO розповів, що вода витекла з резервуара, незважаючи на бетонний бар'єр.

Робочі відкачують воду з утвореної "калюжі" та резервуара, що протікає, щоб помістити її в нове сховище.

В реактори постійно заливають воду, після того як під час цунамі постраждала система охолодження. Стрижні трьох реакторів тоді розплавилися. Для охорони відпрацьованої води було побудовано сотні резервуарів. У деяких з них минулого року відбувалися схожі витоки, але не такого масштабу, заявили в TEPCO.

Компанії дали вказівку прибрати забруднену радіацією грунт і посилити моніторинг за станом навколишнього середовища.

Інцидент стався через кілька днів після того, як TEPCO визнала, що майже 300 тонн зараженої води вже витекла з пошкодженого реактора в море. !zn

Читайте також:

Влада Японії взялися за "Фукусіму": звідти щодня витікає в океан 300 тонн радіоактивної води

Ситуація на АЕС у Фукусімі критична: підреакторні води пробили захисний бар'єр

Причиною аварії на АЕС "Фукусіма-1" став людський фактор

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі