На індонезійському острові Балі стартував саміт лідерів 20-ти найбільших. Як повідомляє Reuters, Велика двадцятка зосередиться на діях, спрямованих на сприяння глобального економічного відновлення, незважаючи проблеми через війну в Україні.
На G20 припадає понад 80% світового валового внутрішнього продукту, 75% міжнародної торгівлі та 60% населення.
Позитивним знаком напередодні саміту стала тригодинна двостороння зустріч між президентом США Джо Байденом і китайським лідером Сі Цзіньпіном, під час якої обидва лідери пообіцяли частіше спілкуватися, незважаючи на багато розбіжностей. Ця зустріч дає надію на певне покращення у відносинах між обома країнами після спаду в останні місяці.
«Ми сподіваємося, що саміт G20 зможе створити конкретні партнерства, які допоможуть світові в його економічному відновленні», – сказав президент Індонезії Джоко Відодо після двосторонньої зустрічі з Байденом.
Дипломатичні джерела кажуть, що спільне комюніке G20, яке мали б узгодити всі сторони, виглядає малоймовірним, оскільки Індонезія натомість наполягає на декларації лідерів.
«Війна та посилення геополітичної напруженості означають, що різноманітний інтерес серед членів G20 зріс», – сказав Хосе Різал, виконавчий директор Центру стратегічних і міжнародних досліджень.
Йдеться про те, що країни G7 наполягають на засудженню та ізоляції Росії за війну в Україні, тоді як такі країни, як Бразилія, Мексика, Індія, Саудівська Аравія та інші підтримують більш стриману риторику.
Нагадаємо, ЄС напрацьовує новий офіційний документ про відносини з Росією – у ньому йдеться про її міжнародну ізоляцію за війну в Україні.