"Перша і основна вимога для доступу до міжнародних ринків є підтримання гарної макроекономічної політики і створення умов, у яких економіка має кращу перспективу зростання", - цитує слова Девіда Ліптона, першого заступника керуючого директора МВФ в Тегерані, британське видання Financial Times.
Він додав, що Іран може розраховувати на підтримку МВФ в розробці "підходящої наглядової структури, яка допомогла б запровадити міжнародні стандарти у сфері протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму".
Ліптон був першим старшим посадовою особою МВФ, який відвідав Тегеран після ісламської революції 1979 року. Візит пройшов, як зазначає видання, у важкий час для центристського уряду Руохани, який бореться за залучення іноземних інвестицій, незважаючи на скасування санкцій після укладення ядерної угоди з міжнародним співтовариством.
"Незважаючи на те, що угода призвела до скасування санкцій щодо однієї з найбільших у світі країн з неосвоєними ринками, поки не було ніяких значних іноземних інвестицій в Іран. Провідні західні банки відмовляються укладати з Іраном угоди, вони як і раніше побоюються ведення бізнесу з цією країною через залишки санкцій США проти ісламського режиму", - йдеться в статті.
Іранські бізнесмени сподіваються, що візит представника МВФ підвищить довіру до країни.
16 січня МАГАТЕ оголосила, що Іран виконав взяті на себе міжнародні зобов'язання в рамках угоди щодо його ядерної програми, підписаного в липні минулого року. Тогож дня Європейський союз заявив про зняття всіх економічних і фінансових санкцій щодо Ірану. Вашингтон формально скасував санкції проти Ірану, пов'язані з банківською діяльністю, морською торгівлею, постачанням сталі й у ряді інших галузей.