Москва втричі збільшила витрати на оборону: це понад третина від усіх видатків бюджету

Поділитися
Москва втричі збільшила витрати на оборону: це понад третина від усіх видатків бюджету
При цьому, за перші два місяці 2023 року вичерпано вже 40% від плану.

Лише у січні та лютому Росія витратила на оборону два трильйони рублів (26 мільярдів доларів): це на 282% більше, ніж за той самий період минулого року, повідомляє Reuters із посиланням на дані на бюджетному порталі. За перші два місяці 2022 року на національну оборону витратили 525,4 млрд рублів бюджетних коштів

Дані, опубліковані на бюджетному онлайн-порталі Федерального казначейства, дають чітке уявлення про військові витрати. У травні минулого року Мінфін перестав публікувати дані про виконання окремих місячних бюджетів, однак тепер додав на портал інформацію за 2022 рік і початок цього року.

Згідно з новими даними, витрати на оборону в січні склали 1,18 трильйона рублів, а в лютому — 822,4 мільярда рублів.

Видатки на оборону за перші два місяці 2023 року становили 36,2% від загальних видатків бюджету: це майже удвічі більше за витрати на соціальну політику, і майже вчетверо більше за витрати на національну економіку.

План витрат Росії на 2023 рік передбачає, що на оборону спрямують 4,98 трильйона рублів. 

Оприлюднені дані свідчать, що за перші два місяці країна вже витратила трохи більше 40% запланованих річних асигнувань на оборонний сектор.

Минулого тижня в Росії опублікували дані, згідно з якими дефіцит російського бюджету за січень-квітень становить 3,4 трильйона рублів. Торік за той самий період бюджет країни-агресорки був профіцитним: на 1,2  трильйона рублів.

Саме зростання військового виробництва вкупі з величезними державними витратами підтримують російську промисловість, допомагаючи пом’якшити економічний вплив західних санкцій.

Світ не зміг вчасно розпізнати трансформацію російського режиму з культу особистості в культ смерті. І це обумовлює необхідність хоча б зараз не упустити важливе в тих процесах глобальних змін, які породила або прискорила ця війна.
Як пояснити геть дурну на перший погляд спробу анексії чотирьох частково й тимчасово окупованих областей України шляхом включення їх у Конституцію РФ; тривале мовчання, а потім не до кінця зрозумілі дії Китаю? Навіщо глави держав Центральної Азії приїжджали до Москви на ганебний «парад перемоги»? Чому прийнято рішення про відкриття офісу НАТО в Японії?

На ці запитання посол України в Японії Сергій Корсунський відповідає у статті «Путін давно зрозумів, що програв».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі