Як повідомляє Rzeczpospolita, російські спецслужби вирішили, що іноземець "загрожує національній безпеці, громадському порядку чи моральності місцевих мешканців". Таким чином, у лами Шівалха Рінпохе є ще два дні, щоб залишити Росію. При цьому йому довічно заборонено повертатися в країну. Це розгнівало прихильників буддизму, які становлять переважну більшість у Республіці Тива. Вони написали звернення до президента Володимира Путіна з вимогою скасувати це рішення.
"Яким чином може становити загрозу людина, яка вчить нас, що таке любов, співчуття і безкорисна допомога іншим?" - йдеться в зверненні буддистів.
Під натиском вірян президент Тиви також звернувся до відділення ФСБ в республіці з проханням скасувати це рішення проти духовного наставника. Однак у відомстві пояснили, що не мають таких повноважень, оскільки наказ прийшов з Москви. В столиці буддисти вважають, що влада робить це під натиском Китаю, який бореться з їхніми релігійними лідерами. Тим більше, що Тива розташована поряд з кордоном КНР.
Лама Шівалха Рінпохе приїхав у Росію на прохання Далай-Лами XIV, який побачив у ньому реінкарнацію бурятського буддистського вчителя Шивалхи, який був змушений тікати в Тибет від розправи в часи СРСР.
До протесту буддистів з Тиви приєдналися також віряни Бурятії і всіх великих міст Росії. Віднести звернення в Кремль погодилася Лариса Шойгу – сестра міністра оборони РФ Сергія Шойгу, який сам теж неодноразово підкреслював свою прихильність до буддизму і традицій Республіки Тива. В протесті не бере участь лише Республіка Калмикія, в якій теж поширений буддизм. Її президент Кірсан Ілюмжинов уникає публічних акцій через конфлікт з Кремлем.
Влада Росії на тлі конфлікту з буддійським ламою потрапила в світло лицемірства, оскільки неодноразово спекулювала на темі захисту почуттів вірян, відправляючи до в'язниці тих, хто нібито ображав набожних людей. Видання Wall Street Journal раніше писало, що Путін хоче ліквідувати в Росії правозахисників, які фіксують його репресії. Організація "Меморіал" документувала репресії в СРСР і в сучасній Росії, долаючи тиск з боку держави. Зокрема, правозахисники фіксували порушення і тортури під час воєн на Кавказі. Wall Street Journal зауважує, що організація, яку заснував Сахаров, залишалася надією росіян, однак тепер тиранія може остаточно закріпитися, репресувавши її учасників.