Morgan Stanley: Санкції залишили Путіну два варіанти

Поділитися
Morgan Stanley: Санкції залишили Путіну два варіанти
Росія опинилася перед вибором: деескалація конфлікту в Україні і потепління відносин із Заходом або економічна ізоляція - цей варіант, на думку аналітиків, найбільш ймовірний.

Санкції поставили російського президента Володимира Путіна перед жорстким вибором - дати прагматичну відповідь (деескалація конфлікту в Україні в обмін на нейтралітет і скасування санкцій) або "патріотичну" (фокус на підтримці проросійського сепаратистського руху в Україні, що може спровокувати подальше посилення санкцій та посилення протистояння з Заходом), вважають аналітики Morgan Stanley.

Європейські країни вчора погодили розширення санкцій проти Росії, а через кілька годин після Євросоюзу про розширення санкцій оголосили і США.

Рішення ЄС обмежить доступ державних фінансових інститутів Росії до ринків капіталу ЄС, накладає ембарго на торгівлю озброєнням, встановить заборону на експорт товарів подвійного призначення для кінцевих споживачів у військовому секторі, а також на важливий для Росії доступ до чутливих технологій, в першу чергу в нафтовому секторі, заявив голова Євроради Херман ван Ромпей.

Рішення Мінфіну США забороняє операції з надання перерахованим банкам нового акціонерного або боргового капіталу (з терміном погашення 90 днів і більше) і будь-які інші дії з їх новими акціями та борговими інструментами.

Проросійські бойовики в східній Україні втратили контроль над низкою міст, констатують у Morgan Stanley: від дій Росії буде залежати, як буде розвиватися ситуація.

У разі реалізації сценарію прагматичних дій та деескалації конфлікту російська влада зможе дотримуватися політики гнучкого рубля, виконувати бюджетне правило і продовжувати торговельні та інвестиційні зв'язки із Заходом, вважають в Morgan Stanley: це збереже ринкову систему економіки в Росії.

При патріотичному сценарії можна очікувати посилення грошово-кредитної політики, відходу від бюджетного правила, посилення тиску на рубль і міжнародні резерви, скорочення економічних зв'язків із Заходом, закриття зовнішніх ринків для системоутворюючих підприємств на тривалий час і зростання державного втручання в економіку, попереджають аналітики Morgan Stanley. "Останнім часом ми спостерігали ознаки того, що економічна політика Росії зміщується саме в цей бік", - песимістичні аналітики. !zn

Ведомости

Читайте також:

Економічні санкції ЄС проти РФ набудуть чинності 31 липня

Штати переконують Азію приєднатися до санкцій проти Росії

Канада введе нові санкції проти Росії

Меркель попередила РФ про можливості подальшого посилення санкцій

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі