Моніторингова група: Білорусь перекидає в сусідню з Україною область підрозділ ССО (карта)

Поділитися
Моніторингова група: Білорусь перекидає в сусідню з Україною область підрозділ ССО (карта) © Міністерство оборони Республіки Білорусь/facebook
Наразі незрозуміло, яка причина цього, тож зараз не можна констатувати точно, що це заходи в рамках перевірки боєготовності сил. 

Сьогодні в Білорусі розпочалася раптова перевірка боєготовності військ. Моніторингова група "Белорускі Гаюн" зазначає, що паралельно з цим до Брестської області, яка знаходиться біля українського кордону, відбувається перекидання підрозділу Сил спеціальних операцій 103-тьої Вітебської окремої гвардійської повітряно-десантної бригади.

Просто зараз в Брестську область прямує ешелон з технікою. "Гаюн" попереджає про: 

  • БТР - мінімум 10 одиниць;
  • МБТС "Кайман" - мінімум 3 одиниці;
  • МАЗи, Урали - мінімум 25 одиниць;
  • бензовози - мінімум 2 одиниці;
  • вагони пасажирські та вантажні.

Моніторингова група зазначає, що МБТС "Кайман" - машини, притаманні саме для 103-ї ССО, тому там й зробили висновок, що до кордону України перекидають саме цей підрозділ. 

"Таким чином, є підстави вважати, що 103-ю вітебську бригаду також залучено до раптової перевірки бойової готовності, про яку МО РБ повідомило сьогодні вранці", - йдеться в повідомленні.

Проте там наголошують, що для перекидання спецпідрозділу можуть бути й інші причини: ротація у прикордонні з Україною або бойове злагодження з підрозділами ЗС РФ, які вчора були помічені в Брестській області.

Беларускі Гаюн

Нагадаємо, 13 грудня Міноборони Білорусі заявило про початок неанонсованої перевірки боєготовності військ республіки. Через кілька годин "Беларускі Гаюн" повідомив про просування в напрямку кордону з Україною, до міста Малорита/агромістечка Мокрани, підрозділів 38-ї ОДШБ. 

Ще 6 грудня очільник української розвідки Кирило Буданов вкотре нагадав, що чутки про вторгнення з Білорусі - частина російської інформаційної війни. Він зазначив, що окупанти навпаки перетягують в республіку засоби для оборони, але не для наступу. 

Про плани російського керівництва та місце в них Лукашенка і Білорусі — читайте у статті Володимира Кравченка "Путін знову хоче Київ: чи буде наступ із Білорусі?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі