21 вересня 2022 року російський президент Владімір Путін оголосив про «часткову мобілізацію» в РФ для підтримки війни проти України. Пізніше міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу підтвердив, що це передбачатиме мобілізацію 300 тисяч військовослужбовців резерву. Однак, аналітики Міноборони Британії вважають, що мобілізація в РФ зіштовхнеться з низкою труднощів.
«Росія, ймовірно, зіштовхнеться з матеріально-технічними та адміністративними проблемами навіть з набором 300 тисяч військовослужбовців. РФ, ймовірно, спробує створити нові формування з цих військ, які навряд чи будуть боєздатними протягом місяців», - йдеться у повідомленні Міноборони Британії.
На думку британських аналітиків, навіть така обмежена мобілізація, швидше за все, буде дуже непопулярна серед частини російського населення. Путін йде на значний політичний ризик у надії отримати таку необхідну бойову силу.
Цей крок фактично є визнанням того, що Росія вичерпала запас добровольців, які бажають воювати проти України.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 22 September 2022
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) September 22, 2022
Find out more about the UK government's response: https://t.co/XL4XfL3qRG
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/8VtmvHnfPb
Після ухвалення рішення про проведення «референдумів» на захоплених землях півдня і сходу України та їх анексії Путін погрожує застосувати ядерну зброю для захисту територіальної цілісності Росії.
У Кремлі й справді готові скинути ядерну бомбу на Україну? Чи це блеф Путіна, який прагне примусити Україну і Захід до миру на вигідних для Москви умовах?
Про цілі та мотиви російського керівництва читайте у статті Володимира Кравченка «Весело і страшно»: навіщо Путін оголосив мобілізацію в Росії».