Міжнародний жіночий день: сотні жінок, які будують кар'єру в ядерній галузі, збираються в МАГАТЕ

Поділитися
Міжнародний жіночий день: сотні жінок, які будують кар'єру в ядерній галузі, збираються в МАГАТЕ © EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY
МАГАТЕ працює над вирішенням проблеми недостатнього представництва жінок у ядерній сфері.

Жінки все ще недостатньо представлені в ядерному секторі, оскільки, незважаючи на те, що вони становлять половину світового населення, вони складають лише п’яту частину ядерної робочої сили, повідомляє сайт МАГАТЕ. У Міжнародний жіночий день МАГАТЕ збирає сотні жінок із Програми стипендій Марії Склодовської-Кюрі та Програми Лізи Майтнер у Відні (Австрія), де представники атомної промисловості зустрінуться з швидкозростаючою спільнотою жінок-ядерних експертів.

«Підтримка здобуття молодими жінками вищої освіти та їхнього кар’єрного зростання в ядерному секторі має ключове значення для цієї галузі. Завдяки цим двом програмам МАГАТЕ підтримує жінок на найважливіших етапах: вихід на сферу діяльності, а потім і подальший професійний розвиток», — сказав Михайло Чудаков, заступник генерального директора Департаменту ядерної енергетики МАГАТЕ.

Через свої дві головні програми – Програму стипендій Марії Склодовської-Кюрі (MSCFP) і Програму Лізи Мейтнер (LMP) МАГАТЕ прагне збільшити кількість жінок у ядерному секторі. Від ядерної енергетики до селекції рослин, ядерної фізики, ізотопної гідрології, безпеки, захисту, нерозповсюдження тощо, MSCFP і LMP підтримують увесь спектр ядерного сектора.

Флагманська програма MSCFP була запущена в 2020 році та названа на честь фізика Марії Склодовської-Кюрі. Програма допомагає жінкам отримати стипендії для навчання на магістерських програмах, а також надає можливості для стажування. В МАГАТЕ повідомили  про четверту і наразі найбільшу когорту з 200 стипендіатів із 97 держав-членів, які навчаються в 54 країнах, довівши загальну кількість одержувачів на сьогодні до 560.

У 2023 році МАГАТЕ оголосило про свою другу флагманську програму підтримки кар’єрного зростання жінок у ядерному секторі – Програму Лізи Майтнер. Ця програма спрямована на жінок-спеціалістів раннього та середнього періоду кар’єри та надає можливість взяти участь у багатотижневій професійній програмі з відвідуванням приймаючих установ, розташованих по всьому світу.

Першу виїзну професійну програму було організовано в Університеті штату Північна Кароліна в Ролі, США, у червні 2023 року. Когорта відвідала атомну електростанцію, дослідницький реактор, паливний завод та дослідницькі лабораторії. Друга когорта 2023 року в жовтні 2023 року розділила час між Національною лабораторією Оук-Рідж і Національною лабораторією Айдахо в США. Цей візит був зосереджений на моделюванні ядерних реакторів, симуляції та віртуальному середовищі. Очікується, що третій візит LMP відбудеться до Республіки Корея з 25 березня по 5 квітня 2024 року та буде зосереджений на ядерній енергетиці. Четвертий цикл подачі заявок на LMP оголосять тут, а ознайомитися з відгуками учасників із минулих когорт можна за цим посиланням.

А більше про те, які наслідки матиме реформа «Енергоатому», читайте в статті Ігора Маскалевича «Два! Чотири! Десять! Скільки ж реакторів реально побудує «Енергоатом»?» на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі